Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2012, 09:05

autor: luckie

Project Giana powstanie dzięki Kickstarterowi

Project Giana odniósł sukces na Kickstarterze. Podstawowa kwota niezbędna do ukończenia gry została uzbierana, ale wciąż można dołożyć własną cegiełkę (w postaci dolarów, rzecz jasna) na stworzenie dodatkowej zawartości, a może nawet wersji na konsolę OUYA.

Project Giana powstanie dzięki Kickstarterowi - ilustracja #1
Giana jest wdzięczna wszystkim ofiarodawcom

Pamiętacie Project Giana, o którym pisaliśmy dwukrotnie w tym miesiącu? Studiu Black Forest Games, którego członkowie wcześniej pracowali dla Spellbound Entertainment, producenta m.in. Arcania: Gothic 4, udało się z niewielkim przebiciem uzbierać podstawową kwotę – 150 tysięcy dolarów. Suma ta pozwoli im na dokończenie gry.

Mimo to twórcy nie spoczęli na laurach, bowiem już ruszyli z kolejną akcjąchętni mogą ofiarować minimum 10 dolarów za pośrednictwem PayPal. Każdy ofiarodawca otrzyma cyfrową kopię ukończonej gry w wersji na PC oraz specjalne bonusy i gadżety, w zależności od tego jak wysoką kwotę przekaże autorom. Jeśli na konto Black Forest Games wpłynie wystarczająca suma, przygotują oni dodatkową zawartość – cztery kolejne poziomy i tryb hardcore (za próg 200 tys. dolarów), nowych przeciwników i bossów (250 tys. dolarów) oraz wersję na konsolę OUYA (300 tys. dolarów).

Project Giana to platformówka inspirowana The Great Giana Sisters z 1987 roku. Wraz z Gianą, tytułową bohaterką, przemierzamy krainę snów. Cechą charakterystyczną gry jest możliwość przełączania się między cukierkową a koszmarną wersją rzeczywistości. Zmianie ulega nie tylko świat, ale i sama bohaterka oraz jej zdolności. Kluczem do ukończenia każdego poziomu jest odpowiednie korzystanie z przycisku modyfikującego otoczenie. Project Giana pojawi się w październiku, a jeśli twórcy uzbierają wystarczająco pieniędzy na nową zawartość – miesięc później. Gra w wersji cyfrowej ukaże się w pierwszej kolejności na PC, a później również na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.