Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2012, 15:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Rayman Legends, TimeSplitters, PlanetSide 2) 7/12/12

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery platformówki Rayman Legends, pracach nad modem inspirowanym serią TimeSplitters, weekendzie z podwójnym doświadczeniem w strzelaninie PlanetSide 2, dodatku DLC do gry Dragon's Dogma, a także wynikach sprzedaży Trials Evolution. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Muve.pl - Zimobranie

Sklep Muve.pl organizuje specjalną promocję Zimobranie, w której codziennie można zakupić różne gry pecetowe w cyfrowej wersji po mocno obniżonych cenach. Na pierwszy ogień idzie dziś S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci w pełnej polskiej wersji językowej, który klienci mogą nabyć za dowolną kwotę. Co będzie jutro? Tego nie wiemy, ale krążą plotki, że promocją objętych będzie kilkanaście tytułów. Akcja potrwa do 23 grudnia.

Defcon

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Defcon. Dzieło studia Introversion Software możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Independent Games Festival / Steam

Organizatorzy Independent Games Festival podpisali porozumienie z firmą Valve, na mocy którego finaliści Independent Games Festival 2013 otrzymają możliwość nawiązania współpracy z serwisem Steam. Oznacza to, że gry niezależne wybrane przez jury na wspomnianej imprezie będą mogły być sprzedawane w usłudze Steam.

Rayman Legends

Firma Ubisoft ogłosiła dokładną datę premiery gry Rayman Legends. Kolejna odsłona popularnej serii platformówek zadebiutuje na Wii U 28 lutego 2013 roku w Europie. Początkowo produkcja studia Ubisoft Montpellier miała być jednym z tytułów startowych nowej konsoli firmy Nintendo, ale ostatecznie zdecydowano się opóźnić premierę.

Time

Redaktorzy tygodnika Time opublikowali na oficjalnej stronie internetowej subiektywną listę najlepszych gier 2012 roku. Zestawienie wygrała produkcja MMO Guild Wars 2, wyprzedzając Xenoblade Chronicles oraz XCOM: Enemy Unknown. Dość niekonwencjonalny ranking możecie sprawdzić pod tym adresem – na każdą pozycję przeznaczono jedną podstronę z krótkim opisem danego tytułu.

Trials Evolution

Firma Ubisoft oraz studio RedLynx ogłosiły, że gra Trials Evolution sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Od jej premiery na Xbox Live minęło prawie osiem miesięcy, a w przyszłym roku ukaże się także na PC w wersji Gold Edition (zawierającej m.in. Trials HD, czyli poprzednią część). Wczoraj twórcy zapowiedzieli drugi dodatek DLC do Trials Evolution na Xboksa 360.

Humble THQ Bundle

Zestaw Humble THQ Bundle został wzbogacony o grę Titan Quest oraz dodatek DLC Path of War do Red Faction: Armageddon. Nową zawartość otrzymały osoby, które do tej pory zakupiły zestaw produkcji wydawanych przez firmę THQ. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a chcielibyście zdobyć pełny pakiet, musicie zapłacić kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (obecnie 5,61 dolarów, czyli ok. 18 złotych). Humble THQ Bundle zakończy się 13 grudnia o godzinie 1:00 w nocy – do tej pory w ramach akcji zebrano prawie 3,9 miliony dolarów. Po szczegóły na jej temat odsyłamy do poprzedniej wiadomości.

Tom Clancy’s Splinter Cell

Firmy New Regency oraz Ubisoft Motion Pictures potwierdziły, że zajmą się produkcją filmu na podstawie serii gier Tom Clancy’s Splinter Cell. Tym samym prawdziwe okazały się ostatnie doniesienia na ten temat. W Sama Fishera wcieli się Tom Hardy (Mroczny rycerz powstaje, Szpieg, Incepcja, Helikopter w ogniu), a Eric Warren Singer napisze scenariusz filmu. Nieznana pozostaje jego data premiery.

Dragon’s Dogma

Firma Capcom ujawniła kilka szczegółów na temat Dark Arisen – nadchodzącego dodatku DLC do gry Dragon’s Dogma. Rozszerzenie wprowadzi lokację o nazwie Black Curse Island. Na tajemniczej wyspie spotkamy nowe rodzaje potworów, zbroi oraz przedmiotów, a także wypełnimy dodatkowe zadania. Twórcy obiecują również rozbudować system kreacji postaci. DLC zadebiutuje w przyszłym roku na PlayStation Network oraz Xbox Live.

Planetside 2

Dzisiaj przed wieczorem rozpocznie się weekendowa akcja gry PlanetSide 2, w której gracze będą zdobywać dwa razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle. Na razie nie wiadomo, kiedy i o której godzinie dokładnie zakończy się to wydarzenie. PlanetSide 2 to pierwszoosobowa strzelanina sieciowa typu free to play.

TimeSplitters

Grupa moderów pod przewodnictwem Daniela Wesołego rozpoczęła prace nad specjalnym modem inspirowanym serią TimeSplitters, tworzonym na silniku CryEngine 3. Na Facebooku ogłoszono, że powoli finalizowana jest rekrutacja osób chcących współpracować przy tym projekcie. Chętni mogą jeszcze zgłaszać się pod podanym we wpisie adresie e-mail.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: