Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2012, 11:04

autor: Aver

Tom Hardy wcieli się w rolę Sama Fishera w filmie Splinter Cell

Serwis Variety donosi, że Tom Hardy wcieli się w rolę tajnego agenta Sama Fishera w filmowej adaptacji gier z serii Splinter Cell. Scenariusz napisze Eric Warren Singer. Firma Ubisoft nie znalazła jeszcze wytwórni, która zajmie się produkcją obrazu.

Tom Hardy w filmie Incepcja - Tom Hardy wcieli się w rolę Sama Fishera w filmie Splinter Cell - wiadomość - 2012-11-15
Tom Hardy w filmie Incepcja
Filmowy Splinter Cell
  • Tom Hardy wcieli się w Sama Fishera;
  • Eric Warren Singer napisze scenariusz;
  • Ubisoft wciąż nie znalazł wytwórni, która zajmie się produkcją.

Jeśli wierzyć doniesieniom Variety, Tom Hardy – aktor mający na swoim koncie role m.in. w filmach Mroczny rycerz powstaje, Szpieg, Incepcja, czy też Helikopter w ogniu – wcieli się w rolę tajnego agenta Sama Fishera w filmowej adaptacji serii Splinter Cell. Według informacji amerykańskiego serwisu, aktor podpisał już odpowiednią umowę.

W komentarzu do wiadomości Jean-Julien Baronnet, prezes Ubisoft Motion Pictures, podkreślił, że „Tom Hardy jest obecnie jednym z największych talentów przemysłu filmowego; dzięki swoim zdolnościom aktorskim, ma niesamowitą umiejętność wcielania się w złożone i zróżnicowane role”.

Francuz wypowiedział się również bardzo pozytywnie o Ericu Warrenie Singerze, który napisze scenariusz produkcji. Ma nadzieję, że „jeden z najbardziej utalentowanych obecnie pisarzy […] wniesie świeże podejście do tematu i stworzy emocjonującą historię, […] która będzie zgodna z konwencjami i tradycjami tak bardzo ważnej dla fanów marki”. W przeszłości Singer napisał fabułę do filmu The International.

W przeciwieństwie do filmowej adaptacji serii Assassin’s Creed z Michaelem Fassbenderem w roli głównej, która powinna pojawić się w kinach już w przyszłym roku, miłośnicy Splinter Cell nie mają co liczyć na szybką ekranizację przygód Sama Fishera. Firma Ubisoft wciąż nie znalazła wytwórni, która zajęłaby się produkcją tytułu – najwyraźniej rozmowy z Paramount Pictures oraz Warner Bros. utknęły w martwym punkcie.

W międzyczasie pozostaje nam więc wyobrazić sobie Hardy’ego jako Sama Fishera podczas seansu filmu Gangsterzy, opartego na scenariuszu Nicka Cave’a, który wejdzie na ekrany kin 23 listopada, a w przyszłości także oglądając Mad Max: Road Fury, znajdujący się na etapie kręcenia zdjęć.