Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2012, 13:54

autor: luckie

Filmowy Assassin's Creed w 2013 roku?

Wydawałoby się, że filmowa adaptacja cyklu Assassin's Creed jest jeszcze w powijakach, tymczasem szef działu marketingu i sprzedaży firmy Ubisoft sugeruje, że produkcja może nadejść już w przyszłym roku.

Czyżby Assassin's Creed miał zaatakować duży ekran już w przyszłym roku? - Filmowy Assassin's Creed w 2013 roku? - wiadomość - 2012-11-12
Czyżby Assassin's Creed miał zaatakować duży ekran już w przyszłym roku?

Być może film inspirowany cyklem Assassin’s Creed pojawi się wcześniej niż myśleliśmy. Co powiecie na przyszły rok? Taka informacja padła z ust szefa działu marketingu i sprzedaży firmy Ubisoft, Geoffroy’a Sardina. Wypowiadając się na temat sukcesu Assassin’s Creed III zdradził:

Innym elementem mającym duży wpływ na żywotność marki jest prznikanie się mediów. Chodzi o te wszystkie figurki, książki i ich dystrybucję, a w następnym roku dojdzie do tego film. Więc to nie tylko gry, mówimy tu o globalnej marce – właśnie w taki sposób chcemy teraz zadbać o cykl życia produktu.

Filmowa adaptacja Assassin’s Creed

  • Producentem jest firma New Regency, a dystrybutorem Twentieth Century Fox
  • Główną rolę zagra Michael Fassbender (300, X-Men: Pierwsza Klasa, Prometeusz)
  • Fabuła ma być rozwinięciem cyklu o asasynach

Czy to możliwe, żeby film z Michaelem Fassbenderem w roli głównej powstał tak szybko? Nie dalej niż w zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że Ubisoft dopiero znalazł producenta ekranizacji Assassin’s Creed. Możliwe, że Sardin miał na myśli następny rok fiskalny, co przesunęłoby premierę obrazu na bardziej prawdopodobny rok 2014. Może też chodzić o to, że w następnym roku firma będzie zajęta pracą nad kinową adaptacją cyklu i jej marketingiem. W każdym razie Ubisoft z pewnością będzie chciał, by produkcja ukazała się jak najszybciej – w końcu żelazo kuje się póki gorące, a film wypuszcza zanim gorączka wokół gry zdąży na dobre opaść.