Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 października 2012, 11:31

autor: sathorn

Film Assassin's Creed ze wsparciem New Regency i Twentieth Century Fox

Firma Ubisoft w końcu dobiła targu z jednym z producentów filmowych. Większość prac związanych ze stworzeniem adaptacji serii Assassin's Creed przejmie New Regency. Dystrybucją zajmie się natomiast koncern Twentieth Century Fox.

Francuski wydawca Ubisoft, odpowiedzialny za serię Assassin’s Creed, znalazł partnera, który pomoże mu stworzyć filmową adaptację historii o zakapturzonych zabójcach. Producentem obrazu zostanie firma New Regency, podczas gdy dystrybucją zajmie się Twentieth Century Fox.

Film Assassin's Creed ze wsparciem New Regency i Twentieth Century Fox - ilustracja #1
New Regency to utytułowany producent. Czy podoła jednej z najpopularniejszych serii gier wideo?

Nie oznacza to bynajmniej, że Ubisoft przerzuca całą pracę na osoby „z zewnątrz”. Umowa zastrzega, że Francuzi będą ściśle współpracować z New Regency podczas tworzenia filmowej adaptacji Assassin’s Creed.

Dyrektor wykonawczy New Regency daje dowód swojemu zaangażowaniu mówiąc: „Chcieliśmy zrobić wszystko, żeby zdobyć prawa do marki Assassin’s Creed, o którą Ubisoft dbał z taką pieczołowitością przez lata”. Podobno duże znaczenie miało włączenie do prac nad filmem Michaela Fassbendera, który poinformował o swoim udziale w projekcie jeszcze w lipcu.

Firma Ubisoft ma nadzieję, że scenariusz filmu Assassin’s Creed, ostateczna obsada i wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia produkcji zostanie ustalone przed latem 2013 roku.

Nie zdradzono finansowych szczegółów porozumienia, jednak Jean-Julien Baronnet, dyrektor wykonawczy Ubisoft Motion Pictures (studia powołanego przez francuskiego wydawcę, na potrzeby tworzenia filmów, seriali i obrazów internetowych), daje jasno do zrozumienia, że francuska firma „chce być pewna, że nie ponosi zbyt wielkiego ryzyka (w kwestii finansowej - dop. redakcja) i pozostaje zaangażowana w kreatywną stronę przedsięwzięcia”.

Kolejna odsłona serii o asasynach, Assassin’s Creed III, ukaże się w polskiej wersji językowej z napisami na komputery osobiste, konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a w przyszłości najprawdopodobniej także na WiiU. Wersja na platformy sprzętowe Microsoftu i Sony zadebiutuje 31 października, natomiast użytkownicy pecetów muszą poczekać do 20 listopada.