Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2012, 10:22

autor: Aver

Premiera DLC Dragonborn do gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Dziś ma miejsce oficjalna premiera dodatku DLC Dragonborn do gry The Elder Scrolls V: Skyrim na konsolę Xbox 360. Rozszerzenie będzie dostępne na platformy PC oraz PlayStation 3 na początku przyszłego roku. Na 2013 rok studio Bethesda zapowiedziało więcej zawartości do popularnego erpega, rozgrywającego się na kontynencie Tamriel.

Śnieg za oknem, śnieg w grze – czas powrócić do prowincji Skyrim - Premiera DLC Dragonborn do gry The Elder Scrolls V: Skyrim - wiadomość - 2012-12-04
Śnieg za oknem, śnieg w grze – czas powrócić do prowincji Skyrim
Dragonborn
  • Rozszerzenie wprowadza obszar wyspy Solstheim, a wraz z nią nowe przedmioty, osiągnięcia, okrzyki oraz dodatkowych przeciwników;
  • Głównym wątkiem fabularnym jest odkrycie tajemnicy powrotu pierwszego z dovakhiinów;
  • Cena rozszerzenia na Xboksa 360 to 1600 punktów Microsoftu;
  • Wersje na PC i PlayStation 3 pojawią się na początku przyszłego roku.

Już dzisiaj posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli dosiąść smoka i udać się na poznawanie wyspy Solstheim. Wszystko to za sprawą premiery dodatku DLC Dragonborn do gry The Elder Scrolls V: Skyrim na urządzenie koncernu z Redmond. Rozszerzenie będzie można nabyć w usłudze Xbox Live za 1600 punktów Microsoftu.

Jednocześnie firma Bethesda poinformowała, że dodatek powinien trafić na PC oraz PlayStation 3 wraz z początkiem 2013 roku. Godna uwagi jest także wiadomość, iż twórcy popularnego erpega przygotowują więcej nowej zawartości – szczegóły poznamy najprawdopodobniej po wydaniu Dragonborn na wszystkie platformy docelowe.

Najnowsze, trzecie już rozszerzenie DLC wzbogaca Skyrim o co najmniej 10 godzin dodatkowej rozgrywki, wiele nowych przygód, osiągnięć, umiejętności, przedmiotów, przeciwników i lokacji. Jest to zarazem swoisty powrót do przeszłości – do miejsc znanych z dodatku Przepowiednia do gry The Elder Scrolls III: Morrowind, uznawanej za najlepszą część sagi rozgrywającej się na kontynencie Tamriel. DLC zostało zapowiedziane na początku listopada, a z czasem opublikowano na jego temat więcej szczegółów – ostatnie pojawiły się wczoraj.

Zważywszy na śnieg za oknem, posiadacze Xboksa 360 chyba nie mogli liczyć na lepsze okoliczności, aby powrócić na kontynent Tamriel. Osobom korzystającym z PC i PlayStation 3 pozostaje tylko liczyć, że za miesiąc pogoda również przygotuje odpowiednią atmosferę na wyprawę w mroźne rejony wyspy Solstheim. W międzyczasie prawdziwym miłośnikom Skyrima pozostaje wypatrywać premiery specjalnej edycji kolekcjonerskiej, zapowiedzianej na 7 grudnia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.