Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 09:40

autor: Aver

The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn

Studio Bethesda Softworks opublikowało wczoraj nowe screeny i szczegóły trzeciego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn. W rozszerzeniu odwiedzimy zróżnicowane lokacje, przywdziejemy niespotykane dotąd rodzaje ekwipunku i skorzystamy z nowych mocy – wszystko po to, aby zostać najpotężniejszym z dovakhiinów.

Latanie na smoku? Czemu nie! - The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn - wiadomość - 2012-11-16
Latanie na smoku? Czemu nie!
Dragonborn
  • Udamy się na wyspę Solstheim, znaną z trzeciego dodatku do Morrowind;
  • Naszym zadaniem będzie odkrycie tajemnicy powrotu pierwszego z dovakhiinów;
  • W dodatku zobaczymy nowe przedmioty, czary i umiejętności;
  • Wykorzystamy je, aby stawić czoło nowym przeciwnikom, m.in. rieklingom;
  • Premiera dodatku: 4 grudnia w wersji na Xboksa 360.

Studio Bethesda Softworks zaprezentowało nowe screeny z DLC Dragonborn do gry The Elder Scrolls V: Skyrim oraz podało garść informacji na jego temat – jak dotychczas dostępny był jedynie zwiastun rozszerzenia.

Jak wiadomo, w Dragonborn udamy się na wyspę Solstheim, na której w 2003 roku rozgrywały się wydarzenia dodatku Przepowiednia do gry The Elder Scrolls III: Morrowind. Jest ona pokryta śniegiem i przypomina znacznie krajobraz prowincji Skyrim. Zamieszkują ją głównie dunmerzy (mroczne elfy) oraz lokalna populacja skaali, czyli nordów czczących niedźwiedzie i wilki.

Zgodnie z informacjami podanymi przez studio Bethesda Softworks, na wyspie Solstheim odwiedzimy „pokryte popiołem równiny i skute lodem doliny” oraz nowe miasta i wioski, m.in. górniczą osadę Raven Rock. Naszym zadaniem będzie poznanie tajemnicy powrotu „pierwszego z dovakhiinów”. To właśnie wokół tego wątku fabularnego zostanie zbudowana cała seria nowych misji, które najprawdopodobniej doprowadzą do walki z potężnym władcą smoków.

Belial z Diablo III? - The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn - wiadomość - 2012-11-16
Belial z Diablo III?

Bohater uzyska możliwość korzystania z nowych zdolności i czarów, jak chociażby umiejętność oswojenia smoka, czy też smoczy aspekt (ang. Dragon Aspect), wzmacniający inne posiadane krzyki oraz pozwalający wyprowadzać potężne uderzenia. Część mocy odkryjemy po udaniu się do mrocznego królestwa deadrycznego.

Stary, dobry Morrowind... - The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn - wiadomość - 2012-11-16
Stary, dobry Morrowind...

Twórcy zapowiadają również nowe rodzaje broni – ze stali Stalhrim, oraz chitinowe i kościane pancerze. Te ostatnie są charakterystyczne dla Morrowinda, gdzie nosiła je zazwyczaj arystokracja dunmerów. Ponadto udostępnionych zostanie wiele podziemi i licznych przeciwników, w tym stworzonych z popiołu „ash spawns” oraz rieklingów, czyli potomków mieszkających pod ziemią falmerów, znanych już od czasów dodatku Przepowiednia.

Ash Spawn - The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn - wiadomość - 2012-11-16
Ash Spawn
Osada Raven Rock - The Elder Scrolls V: Skyrim – nowe screeny i szczegóły DLC Dragonborn - wiadomość - 2012-11-16
Osada Raven Rock

Premiera Dragonborn zapowiadana jest na 4 grudnia. Jak na razie wspomniano jedynie o wersji na Xboksa 360, która ma kosztować 20 dolarów (ok. 66 zł) lub 1600 punktów Microsoftu. Nie jest jednak wykluczone, że wydania na PC i PlayStation 3 ukażą się krótko potem, ponieważ umowa pomiędzy Bethesda Softworks a firmą Microsoft na czasową wyłączność DLC do Skyrima dotyczyła wyłącznie pierwszych dwóch rozszerzeń.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.