Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 listopada 2012, 09:52

autor: Aver

Reżyser Egzorcyzmów Emily Rose nakręci film Deus Ex

Serwis Deadline poinformował, że wytwórnia CBS Films porozumiała się ze Scottem Derricksonem w sprawie nakręcenia filmowej adaptacji Deus Ex: Bunt Ludzkości. Reżyser nie może się już doczekać stworzenia ekranizacji gry, która według niego ma olbrzymi potencjał na stanie się kinowym przebojem.

Adam Jensen na artworku z gry Deus Ex: Bunt Ludzkości - Reżyser Egzorcyzmów Emily Rose nakręci film Deus Ex - wiadomość - 2012-11-16
Adam Jensen na artworku z gry Deus Ex: Bunt Ludzkości
Film Deus Ex
  • Wytwórnia CBS Films nabyła prawa do ekranizacji latem tego roku;
  • Reżyseria: Scott Derrickson;
  • Scenariusz: Scott Derrickson i Chris Robert Cargill;
  • Produkcja: Roy Lee i Adrian Askarieh;
  • Producent wykonawczy: John Powers Middleton;
  • Data premiery: nieznana.

Wytwórnia CBS Films nie próżnuje. Po tym jak w lipcu zakupiła prawa do ekranizacji gry Deus Ex: Bunt Ludzkości, niedawno – jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Deadline – porozumiała się ze Scottem Derricksonem w sprawie wyreżyserowania filmu.

Pochodzący z Denver w stanie Kolorado reżyser jest znany przede wszystkim z dwóch filmów z gatunku horroru – Sinister oraz opartych na faktach Egzorcyzmów Emily Rose. Obecnie pracuje on nad trzema produkcjami, w tym remakiem słynnych Ptaków Alfreda Hitchcocka.

Chris Robert Cargill i Scott Derrickson
Chris Robert Cargill i Scott Derrickson

Derrickson napisze scenariusz ekranizacji razem z Chrisem Robertem Cargillem, z którym współpracował przy Sinister. Podobno obaj przed podpisaniem umowy z CBS Films spędzili dużo czasu, grając w Deus Ex: Bunt Ludzkości. Według Derricksona:

Deus Ex to fenomenalna gra cyberpunkowa, złożona i posiadająca własną duszę. Łącząc niesamowitą akcję i napięcie z dużymi, filozoficznymi ideami, Deus Ex jest mądrym, odważnym tytułem, który będzie świetnym filmem. Razem z Cargillem nie możemy się doczekać, aż przeniesiemy go na srebrny ekran.

Produkcją filmu zajmą się Roy Lee (Kobieta w czerni, Dom nad jeziorem, The Ring) oraz Adrian Askarieh (Hitman), a producentem wykonawczym będzie John Powers Middleton (Oldboy).

Fabuła filmu skupi się najprawdopodobniej na przygodach Adama Jensena. Miejmy nadzieję, że produkcja zachowa cyberpunkowy klimat, pomimo zaangażowania w produkcję sporej grupy osób, które w przeszłości nakręciły mniej lub bardziej znane horrory.