Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2012, 16:21

autor: Aver

Deus Ex: Bunt Ludzkości – CBS Films nabyła prawa do ekranizacji

Wytwórnia CBS Films weszła w posiadanie praw do stworzenia filmowej wersji przygód Adama Jensena. Informację podał serwis filmowy Variety. Nad kinową adaptacją będzie pracował m.in. producent wykonawczy The Ring i Infiltracji, Roy Lee.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej serwisu filmowego Variety, CBS Films przymierza się do ekranizacji gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Dzięki umowie zawartej z koncernem Square Enix, wytwórnia zapewniła sobie prawa do kinowej adaptacji przygód Adama Jensena.

Deus Ex: Human Revolution – CBS Films nabyła prawa do ekranizacji - ilustracja #1
Adam Jensen nigdy o to nie prosił...

Terry Press, wiceprezydent CBS Films, zapowiedział, że prace nad filmem przebiegać będą w ścisłej współpracy ze studiem Eidos-Montreal, odpowiedzialnego za stworzenie tytułu, który sprzedał się w nakładzie „ponad 2,5 miliona egzemplarzy”. Press stwierdził:

Sukces gry jest najlepszym dowodem na to, że Square Enix i Eidos-Montreal wiedzą jak stworzyć niesamowite światy i w ten sposób pójść dalej, niż sięgają oczekiwania publiczności. […] Nikt nie zna Buntu Ludzkości lepiej niż jego twórcy, tak więc mamy nadzieję na współpracę z nimi od pierwszego dnia prac, tak aby powstała adaptacja godna serii Deus Ex.

W podobnym tonie wypowiadał się prezes Square Enix Europe Phil Rogers. Podkreślił, że liczy na ścisłą współpracę z wytwórnią CBS Films, tak aby filmowa wersja gier z cyklu Deux Ex była naprawdę wyjątkowa.

Deus Ex: Human Revolution – CBS Films nabyła prawa do ekranizacji - ilustracja #2
Roy Lee, „król remake’ów”

Jednocześnie serwis Variety ujawnił, że nad projektem będzie pracował Roy Lee, znany głównie jako producent wykonawczy zachodnich remake’ów popularnych azjatyckich filmów, m.in. The Ring i Infiltracji. Ostatnio współtworzył on filmową produkcję z Danielem Radcliffem w roli głównej Kobieta w czerni. Na liście płac znajdzie się także Adrien Askarieh, który w przeszłości pracował nad niezbyt udaną ekranizacją gier z cyklu Hitman, a obecnie zajmuje się przeniesieniem na srebrny ekran serii Just Cause i Kane & Lynch.

Wytwórnia CBS Films wiąże z ekranizacją serii Deus Ex duże nadzieje. Po sukcesach tegorocznych filmów o średnim budżecie – wspomnianej Kobiety w czerni oraz Połowie szczęścia w Jemenie – oczekuje dużego sukcesu kasowego, który wprowadziłby ją do grona najważniejszych producentów filmowych.