Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 08:56

autor: Góral

Ingress – rozszerzona rzeczywistość na Androidzie według Google

Google ujawniło swój kolejny, niecodzienny projekt – Ingrees. Jest to gra na system Android, wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Aktualnie znajduje się w fazie zamkniętych beta testów, jednak poznaliśmy na jej temat kilka informacji.

Google to firma znana przede wszystkim z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata. Oprócz niej jest właścicielem systemu Android, przeznaczonego dla urządzeń mobilnych (smartfony i tablety). Potentat branży informatycznej ujawnił nową grę przeznaczoną na ten OS – Ingress.

Ingress – gra zainspirowana serialem Zagubieni - Ingress – rozszerzona rzeczywistość na Androidzie według Google - wiadomość - 2012-11-16
Ingress – gra zainspirowana serialem Zagubieni

Ingress opiera się na rozszerzonej rzeczywistości. Zabawa polega na zbieraniu w prawdziwym świecie wirtualnej energii Exotic Matter, którą znajdujemy przy pomocy urządzeń z Androidem. Jeżeli posiadamy odpowiednią ilość XM, to możemy odpalić nowe misje w portalach porozsiewanych na całym świecie. Całość została zainspirowana serialem Zagubieni. Twórcy robią ze znanego nam świata miejsce pełne intryg i konspiracji. Deweloper twierdzi, że tytuł jest trochę podobny do gry World of Warcraft, gdzie wszyscy bawią się tą samą produkcją.

Tytuł powstaje w studiu Niantic Labs, na czele którego stoi John Hanke, od lat współpracujący z Google. Na swoim koncie może i nie ma gier, ale to jego wcześniejsza firma, Keyhole, stworzyła program, który dzisiaj znamy jako Google Earth.

Obecnie Ingress znajduje się w fazie zamkniętych beta testów, do których można uzyskać dostęp wysyłając zgłoszenie na oficjalnej stronie. Planowana jest także wersja na urządzenia działające pod kontrolą systemu iOS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.