Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2012, 18:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Dragonborn – zapowiedziano trzeci zestaw DLC dla The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda zapowiedziała nowy zestaw DLC dla gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Dodatek zatytułowany Dragonborn przeniesie graczy na wyspę Solthseim, a także pozwoli im dosiąść smoków i wznieść się wraz z nimi w powietrze. Rozszerzenie zadebiutuje w pierwszej kolejności na konsoli Xbox 360 i pojawi się 4 grudnia. Jego data premiery na komputerach PC oraz PlayStation 3 pozostaje na razie nieznana.

Fani Morrowinda będą mieli okazję sprawdzić jak przez 200 lat lat zmieniło się Solthseim.

Zgodnie z obietnicami z ubiegłego tygodnia, firma Bethesda oficjalnie zapowiedziała trzeci dodatek dla The Elder Scrolls V: Skyrim oraz opublikowała jego trailer. Zestaw DLC zatytułowany Dragonborn przeniesie graczy na mroźną wyspę Solthseim, znajdującą się na północ od prowincji Skyrim. Weterani cyklu powinni pamiętać, że była ona również areną drugiego rozszerzenia dla The Elder Scrolls III: Morrowind z 2003 roku.

Fabuła DLC skupi się na potężnej istocie niegdyś terroryzującej i rządzącej całym Solthseim. Była ona obdarzona podobnymi umiejętnościami co główny bohater gry, dzięki którym potrafiła wykorzystywać do własnych celów siłę oraz moc smoków. Naszym zdaniem będzie, między innymi, powstrzymanie jej planu ponownego objęcia władzy nad wyspą. Jeżeli chodzi o gameplay, to jedną z najważniejszych nowości jakie możemy zobaczyć w trailerze, jest wprowadzenie możliwości podróżowania na grzebiecie smoka. Obecność zionącego ogniem wierzchowca potwierdza więc niektóre plotki, o których pisaliśmy w połowie października. Poza tym, uważni widzowie dostrzegą też nowe uzbrojenie oraz rodzaje przeciwników.

Dragonborn ukaże się 4 grudnia na konsoli Xbox 360 i będzie dostępne w cenie 1600 punktów Microsoftu. Na razie nie znamy daty jego premiery na komputerach PC oraz PlayStation 3. Niestety, pod znakiem zapytania stoi to czy DLC w ogóle pojawi się na platformie Sony. Jeżeli weźmiemy pod uwagę problemy dewelopera zawiązane z przeniesieniem na nią poprzednich dodatków szanse na to, że kolejny ominie właścicieli japońskiej konsoli są dość duże.

Jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele Bethesdy zapewnili, że deweloper planuje wydanie kilku dużych zestawów DLC dla Skyrim. Do tej pory ukazały się dwa. W czerwcu zadebiutowało fabularne Dawnguard a we wrześniu Hearthfire, pozwalające graczom zbudować własny dom.