Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 14:17

autor: Hed

Wyciekły informacje o Skyrim: Dragonborn – smoki jako wierzchowce?

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w następnym dodatku do Skyrim dosiądziemy smoków. Tak przynajmniej twierdzą fani gry, którzy odkryli wzmianki o DLC zatytułowanym Dragonborn.

Wyciekły informacje o Skyrim: Dragonborn – smoki jako wierzchowce? - ilustracja #1
Czy w Skyrim dosiądziemy smoków?

Gracze odkryli wzmianki na temat rzekomego dodatku Dragonborn do gry Skyrim, z których wynika, że wprowadzi on możliwość dosiadania smoków oraz wybrania się w kierunku krainy Morrowind (znanej z jednej z poprzednich odsłon The Elder Scrolls). Na takie elementy wskazują poszlaki ukryte w niedawnej aktualizacji (wersji beta 1.8). Studio Bethesda Softworks nie zapowiedziało kolejnego rozszerzenia, więc informacje trzeba traktować jako plotki.

Następne DLC będzie nosiło nazwę Dragonborn i zostanie osadzone w Solstheim” – pisze jeden z użytkowników forum Bethesdy, który przeanalizował pliki z gry. W ich nazwach pojawiło się określenie „DLC2” oraz parę innych ciekawostek. Głównymi lokacjami w rozszerzeniu będą podobno Raven Rock, Miraak Temple, Castle Karstaag oraz Telvanii Tower. Być może dosiądziemy w nim smoka i założymy nowe rodzaje zbroi (Bonemold, Chitin, Nordic, Stalhrim).

Wyciekły informacje o Skyrim: Dragonborn – smoki jako wierzchowce? - ilustracja #2

Nazwa Dragonborn wypłynęła parę miesięcy temu, kiedy zarejestrowała ją firma ZeniMax Media, której podlega Bethesda. Nikt nie miał wątpliwości, że dotyczy ona gry Skyrim, koncentrującej się na motywie walki ze smokami. Oczywiście odkrycia fanów muszą zostać zweryfikowane. Część z nowości wydaje się prawdopodobna. Latanie na smokach pojawiło się w prezentacji Todda Howarda z Bethesdy, który pokazywał w niej pomysły na to, jak można rozwinąć Skyrim.

Skyrim wyszedł w listopadzie ubiegłego roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów. Do tej pory Bethesda wypuściła dwa rozszerzenia do gry – Dawnguard oraz Hearthfire. Oba trafiły najpierw na Xboksa 360, a dopiero później na PC (posiadacze PlayStation 3 wciąż nie mogą w nie zagrać). Biorąc pod uwagę problemy z dostępem do pecetowych wersji pakietów w Polsce, zastanawiamy się jak będzie z Dragonborn. O ile Bethesda rzeczywiście planuje to DLC.

  1. Oficjalna strona Skyrim