Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 11:58

autor: Hed

Skyrim – ponad 10 mln osób zagrało w grę. Pecetowcy grają średnio 75 godzin

Todd Howard ze studia Bethesda Softworks powiedział podczas swojej prezentacji na imprezie DICE Summit 2012, że miliony pecetowych graczy spędziło średnio 75 godzin w grze The Elder Scrolls V: Skyrim. Producent ujawnił parę innych ciekawostek na temat produkcji i pokazał kilka zabawnych pomysłów na to jak rozwinąć ją w przyszłości.

Skyrim – ponad 10 mln osób zagrało w grę. Pecetowcy grają średnio 75 godzin - ilustracja #1

Todd Howard, reżyser The Elder Scrolls V: Skyrim ze studia Bethesda Softworks, ujawnił kilka ciekawych informacji na temat gry w prezentacji przygotowanej na imprezę DICE Summit. Producent powiedział, że społeczność graczy Skyrim rozrosła się do ponad 10 milionów osób. Miliony pecetowych fanów poświęciło grze średnio aż 75 godzin (według statystyk na Steamie), co według Howarda jest niezwykłym rezultatem. To także doskonały dowód na to, że nawet jeśli nie kończymy wszystkich tytułów (o czym pisaliśmy niedawno), to niektórym poświęcamy sporo czasu.

Wystąpienie Howarda obfitowało w zabawne akcenty i interesujące informacje. Oprócz imponujących liczb, przedstawiciel Bethesdy przybliżył proces kreowania nowych pomysłów. Po zamknięciu ogromnego projektu jakim był Skyrim, deweloperzy mieli tydzień swobody na stworzenie dowolnych modyfikacji, od efektów graficznych, aż po nowe typy przeciwników, które można by dodać do gry. Zabawne i często ewidentnie żartobliwe efekty pokazano w świetnym filmie.

Producent przyznał, że część z tych koncepcji to wygłupy, ale reszta może kiedyś trafić do gry w postaci łatki, modyfikacji lub płatnego dodatku. Nad czym pracowali twórcy Skyrim w wolnym czasie? W filmie oglądamy gigantyczne kraby, lepsze efekty wody, rozbudowaną walkę oraz nowe wierzchowce, w tym między innymi smoki. Howard opowiedział też o pomysłach z podstawowej gry. Dowiedzieliśmy się między innymi, że konie niemal zostały usunięte z finalnego produktu.

Prezentacja Howarda to kilkadziesiąt minut dobrej zabawy i ciekawych informacji na temat procesu tworzenia gier. Przedstawiciel Bethesdy przybliżył idee przyświecające pracy studia i opowiedział szerzej o Skyrim. Filmik z zabawnymi modyfikacjami doskonale wpisuje się też w temat narzędzi edytorskich do gry, które zostały wypuszczone w tym tygodniu. Liczymy na to, że fani tytułu wzbogacą go o równie interesujące dodatki jak pomysły Bethesdy.