Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2012, 09:28

Trzecie DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim zostanie ujawnione w poniedziałek

Studio Bethesda Softworks wykorzystało własne kontro twitter, aby poinformować o rychłej zapowiedzi trzeciego DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Na razie ujawniono jedynie pierwszego artworka i na 5 listopada zapowiedziano premierę zwiastuna.

Pierwszy obrazek z trzeciego DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim. - 2012-11-03
Pierwszy obrazek z trzeciego DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim.

Podstawowa wersja The Elder Scrolls V: Skyrim okazała się wielkim sukcesem. Nic zatem dziwnego, że studio Bethesda Softworks chce wpierać grę kolejnymi DLC. Na oficjalnym koncie twitter zespołu pojawił się wpis zapowiadający rychłe ujawnienie kolejnego rozszerzenia. Niestety, nie zawierał on żadnych prawdziwych konkretów. Nie poznaliśmy nawet oficjalnego tytułu. Otrzymaliśmy jedynie umieszczony powyżej obrazek oraz informację, że pierwszy zwiastun zostanie opublikowany 5 listopada.

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim – oficjalna strona gry

Warto przy okazji przypomnieć, że dwa tygodnie temu w sieci pojawiły się bardzo prawdopodobne spekulacje odnośnie trzeciego DLC. Według tych plotek dodatek zatytułowany zostanie Dragonborn. Podczas przygód odwiedzimy takie lokacje jak Raven Rock, Miraak Temple, Castle Karstaag oraz Telvanii Tower. Nie zabraknie też nowych zbroi, takich jak Bonemold, Chitin, Nordic i Stalhrim. Największą atrakcją rozszerzenia będzie jednak możliwość dosiadania smoków i wykorzystywania tych pokrytych łuskami bestii do szybkiego transportu oraz walki.

Screen z drugiego DLC, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire. - 2012-11-03
Screen z drugiego DLC, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire.

Do wszystkich tych informacji dokopał się użytkownik forum Bethesdy, który przeanalizował kod The Elder Scrolls V: Skyrim i odkrył w nim masę odniesień do nadchodzących DLC. Ponadto, latanie na smokach pokazywał wcześniej szef studia Todd Howard, podczas demonstracji mającej przedstawić możliwe sposoby dalszego rozwijania gry.

Trzecie DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim zostanie ujawnione w poniedziałek - ilustracja #3 Do tej pory ukazały się dwa rozszerzenia do The Elder Scrolls V: Skyrim. Pierwszym z nich jest Dawnguard, którego fabuła obraca się wokół knowań lorda wampirów Harkona. Krwiopijca wszedł w posiadanie Zwojów Starszych i z ich pomocą próbuje zniszczyć słońce, sprowadzając tym samym na świat wieczne ciemności.

Drugim dodatkiem jest Hearthfire. Zamiast nowych przygód oferuje on możliwość zbudowania i urządzenia własnego dom, zaadoptowania dzieci oraz sprawdzenia się w rolach głowy rodziny lub opiekunki domowego ogniska. Oba DLC pojawiły się najpierw na Xboksa 360, a dopiero później na PC. Niestety, rozszerzenia wciąż nie są dostępne dla posiadaczy konsoli PlayStation 3.