Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 14:10

autor: Hed

Giana Sisters: Twisted Dreams wydana – kolejny owoc Kickstartera

Platformówka Giana Sisters: Twisted Dreams trafiła do sprzedaży. Dzieło studia Black Forest Games jest kolejnym owocem rosnącej popularności Kickstartera, gdzie zebrano na nią 180 tysięcy dolarów.

Giana Sisters: Twisted Dreams wydana – kolejny owoc Kickstartera - ilustracja #1
Giana Sisters powróciły po latach dzięki pracy studia Black Forest Games.
Giana Sisters: Twisted Dreams

Gra wyszła w dystrybucji cyfrowej (Steam, GOG, GamersGate).

Sugerowana cena produkcji wynosi 14,99 euro na Steamie.

Premiera na konsolach odbędzie się na początku 2013 roku.

Giana Sisters: Twisted Dreams, czyli kontynuacja platformówki sprzed lat, trafiła do sprzedaży w sklepach Steam, GOG oraz GamersGate. Gra studia Black Forest Games została dokończona dzięki wsparciu fanów na Kickstarterze, gdzie zebrano na nią ponad 180 tysięcy dolarów. Twisted Dreams zyskała też zaufanie użytkowników Steam Greenlight, co pomogło w wydaniu jej na popularnej platformie Valve. Zobaczymy, czy to powodzenie przełoży się na dobrą sprzedaż.

Rzut okiem na obrazki i zwiastun startowy nowej odsłony Giana Sisters nie pozostawia złudzeń – ma ona niewiele wspólnego z pierwowzorem (może poza faktem, że obie gry są platformówkami). Dzieło niezależnego studia Black Forest Games jest kolorowe, soczyste i pomysłowe. Jednym z głównych elementów rozgrywki jest przełączanie się między dwoma stanami rzeczywistości. W każdym z nich poziomy wyglądają i działają nieco inaczej. Sprawdźcie poniższy trailer.

Zainteresowanych Giana Sisters odsyłamy do wspomnianych sklepów. Sugerowana cena gry na Steamie i GamersGate wynosi 14,99 euro, czyli około 62 zł. Obecnie można jednak kupić ją nieco taniej – za 13,49 euro (ok. 56 zł). Jeszcze atrakcyjniejsza jest oferta polskiego GOG, który za Twisted Dreams życzy sobie 13,49 dolarów (ok. 43 zł). Niezdecydowani mogą sięgnąć po dostępną na gry-online.pl wersję demo produkcji, przygotowaną z myślą o akcji na Kickstarterze.

Giana Sisters: Twisted Dreams wydana – kolejny owoc Kickstartera - ilustracja #2Pierwsza gra o przygodach Giana Sisters wyszła w 1987 roku i stała się niemałym przebojem. Nawet mimo tego, że została wycofana ze sklepów w związku z wątpliwościami, jakie wystosowała firma Nintendo. Chodziło oczywiście o to, że w wielu miejscach skopiowano w niej elementy rozgrywki z Super Mario Bros. Twisted Dreams jest świeżym i autorskim podejściem do tematu, więc podobna sytuacja jej nie grozi.

  1. Oficjalna strona Giana Sisters: Twisted Dreams
  2. Giana Sisters: Twisted Dreams demo (Kickstarter Demo ENG)