Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 14:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Family Guy: Back to the Multiverse, Battlefield 3) 24/10/12

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry Family Guy: Back to the Multiverse, opcji gradacji kolorów w strzelaninie Battlefield 3, prototypowej produkcji Starblo, a także wykupieniu licencji na wykorzystanie silnika Unreal Engine 4 przez firmę Square Enix. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Krater

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Krater. Dzieło studia Fatshark możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 6,99 euro (ok. 29 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Square Enix / Unreal Engine 4

Studio Epic Games ogłosiło, że firma Square Enix jest pierwszym znanym wydawcą, który wykupił licencję na używanie silnika Unreal Engine 4 w przyszłych grach. W tej chwili nie wiadomo, jakie produkcje skorzystają z najnowszej technologii autorstwa Epic Games, ale sama umowa jest podobno długoterminowa, więc obejmie zapewne wiele różnych tytułów.

Gun Runner

Sean Lantis (były pracownik firmy Midway) udostępnił film prezentujący bardzo wczesną wersję gry Gun Runner, czyli sequela strzelaniny Stranglehold, który ostatecznie nie ukazał się na rynku. Gun Runner miał być kompletnym odświeżeniem marki, co pozwoliłoby trafić do większej widowni niż udało się to w przypadku pierwowzoru. Kilka lat temu produkcja gry została jednak anulowana.

Battlefield 3

Mikael Kalms ze studia EA DICE ogłosił na forum MordorHQ, że twórcy jednak nie pozwolą na wyłączanie opcji gradacji kolorów w grze Battlefield 3. Informacja jest o tyle zaskakująca, że deweloper dopiero co zapowiadał, że najbliższa łatka taką możliwość wprowadzi. Ostatecznie zmiana nie tylko nie pojawi się w patchu, ale też zbanowane zostaną wszystkie osoby, które innymi środkami spróbują zmienić ustawieniach kolorów w popularnej strzelaninie.

Diablo

David Craddock, autor książki Stay Awhile and Listen na temat firmy Blizzard Entertainment, ujawnił fragment swojego dzieła serwisowi Shacknews. Wynika z niego, że tuż po wydaniu niezwykle udanego Diablo II twórcy rozważali przeniesienie akcji kolejnej części w… przestrzeń kosmiczną. Produkcja o kodowej nazwie Starblo miała pozwalać na dowolne modyfikowanie statków kosmicznych i latanie nimi po galaktyce w poszukiwaniu wyposażenia (tzw. lootu) upuszczanego przez zabijanych przeciwników. Podobno były nawet gotowe grywalne wersje tego dzieła, ale nigdy nie zdecydowano się na jego publiczne ujawnienie.

Family Guy: Back to the Multiverse

Firma Activision ogłosiła, że gra Family Guy: Back to the Multiverse zadebiutuje 23 listopada bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Przy okazji ujawniono szczegóły na temat lokalnego trybu multiplayer. Czterech graczy będzie mogło wziąć udział we wspólnej rozgrywce na podzielonym ekranie, a każdy z nich wcieli się w ulubionych bohaterów serialu animowanego Family Guy, w tym m.in. Petera, Briana, Quagmire’a oraz Stewiego. Nie wiadomo, czy w grze znajdziemy także sieciowy tryb multiplayer.

Wieści ze świata (Family Guy: Back to the Multiverse, Battlefield 3) 24/10/12 - ilustracja #1
Produkcja rozgrywa się w realiach serialu animowanego Family Guy

Bigpoint

Odpowiedzialne za wiele gier przeglądarkowych studio Bigpoint opuścił dyrektor generalny Heiko Hubertz. Oprócz tego podano do wiadomości, że zwolnionych zostało 120 pracowników – 80 osób w Hamburgu i 40 specjalistów w San Francisco. Ze względu na duże koszta, zespół rezygnuje z tworzenia gier w Stanach Zjednoczonych.

Steam Workshop

Usługa Steam Workshop, którą wspiera 16 gier na PC (kolejne w drodze), działa już od roku w ramach serwisu Steam. Do tej pory na platformie umieszczono 300 tysięcy wirtualnych przedmiotów, które zostały ściągnięte ponad 55 milionów razy. Steam Workshop pozwala na tworzenie i sprzedawanie różnego rodzaju zawartości do wykorzystania w wybranych grach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: