Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Retrovirus (PC)

Retrovirus PC

Inspirowana serią Descent strzelanka niezależnego studia Cadenza Interactive. Zasiadamy za sterami statku będącego w rzeczywistości oprogramowaniem antywirusowym i wyruszamy w głąb komputera by zlikwidować agresywnego wirusa.

Akcji | science fiction | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Retrovirus (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31stycznia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Retrovirus to gra akcji, która powstała jako duchowy spadkobierca tytułów takich jak Forsaken, Virus: The Game i przede wszystkim serii Descent. Jest to produkcja niezależnego amerykańskiego studia Cadenza Interactive mającego na koncie m.in. udane tower defense pod tytułem Sol Survivor.

Gracze zasiadają w kokpicie małego, ale mocno uzbrojonego statku będącego w rzeczywistości programem antywirusowym. Naszym zadaniem jest zinfiltrowanie zainfekowanego komputera, odkrycie źródeł złośliwego wirusa, a następnie usunięcie go z systemu.

Autorzy położyli nacisk na pełną swobodę ruchu w trzech wymiarach. W Retrovirus pojęcia takie jak góra i dół nie mają żadnego zastosowania. Opanowanie tego aspektu rozgrywki i eksploracja dużych poziomów są elementami kluczowymi podczas przechodzenia gry. Oczywiście, wirus nie jest bezbronny, wiec nie brakuje widowiskowych starć z hordami wrogów. Poza walką i zwiedzaniem poziomów od czasu do czasu natykamy się również na zagadki logiczne. Wraz postępami w rozgrywce otrzymujemy opcję instalacji nowych wtyczek na statku, które modyfikują jego osiągi. W ten sposób możemy dopasować maszynę do naszego własnego stylu rozgrywki.

Retrovirus poza bogatą fabularnie kampanią dla pojedynczego gracza oferuje również rozgrywki wieloosobowe. Dostępne są zarówno tryby kooperacji, jak i te oparte na rywalizacji z innymi ludźmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Retrovirus

Wymagania wiekowe Retrovirus

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Retrovirus

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)
Co ciekawego na Kickstarterze? (09/07/2012)

wiadomość9 lipca 2012

W najnowszym przeglądzie Kickstartera omawiamy m.in. starty Mage Knight Revenge i Kaiju Combat oraz sukcesy Dead State i Quest for Infamy. Nie obyło się niestety bez porażek w postaci strzelanek Ground Branch oraz Retrovirus.

Zapowiedziano strzelankę Retrovirus, czyli duchowego spadkobiercę serii Descent
Zapowiedziano strzelankę Retrovirus, czyli duchowego spadkobiercę serii Descent

wiadomość15 listopada 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników zapomnianej już trochę serii Descent. Znane z gry Sol Survivor niezależne studio Cadenza Interactive szykuje duchowego spadkobiercę tego cyklu.