Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Super Monkey Ball (PSV)
OkładkaSuper Monkey Ball (PSV)

Super Monkey Ball PSV

Super Monkey Ball: Banana Splitz

Super Monkey Ball w wersji na konsolę PlayStation Vita to kolejna odsłona popularnej serii gier zręcznościowych, w której kierujemy zamkniętą w przezroczystej kuli małpą i eksplorujemy przygotowane przez twórców poziomy.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball Premiera PSV

23października2012

pudełko PL

31października2012

producent: Sega wydawca: Sega wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Reguły zabawy w Super Monkey Ball pozostały w stosunku do poprzedniczek właściwie niezmienione. Tytuł jest wciąż niezwykle dynamicznym, oryginalnym połączeniem gry platformowej z „wyścigową” zręcznościówką. Jako znajdująca się wewnątrz piłki małpa, przetaczamy się, często z zawrotną prędkością, przez kolorowe trasy, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. Nie jest to proste, zważywszy na to, że etapy najeżone się najróżniejszymi przeszkodami i pułapkami, a ich pokonanie wymaga od nas nie lada zręczności.

Gra w wersji na PlayStation Vita zachowała co prawda starą, sprawdzoną formułę, ale twórcy przygotowali zupełnie nowy zestaw map. Rozgrywkę urozmaicają, zgodnie z tradycją, minigry – również i w tym wypadku pojawia się ich kilka nowych rodzajów. Super Monkey Ball korzysta z wszystkich technologicznych atutów, jakie oferuje przenośna konsola Sony – z dotykowym ekranem i dwoma gałkami analogowymi na czele.

Gdy znudzi się nam granie w pojedynkę możemy spróbować zmierzyć się ze znajomymi w trybie multiplayer. Gra pozwala na zabawę przez Internet w maksymalnie cztery osoby.

Oprawa graficzna produkcji przypomina stylistyką poprzednie odsłony cyklu. Powraca charakterystyczna, niezwykle kolorowa kreska, a same poziomy porażają feerią barw.

Ostatnia modyfikacja 7 czerwca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.