Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 13:45

autor: Sarge

Nadchodzi Toy Box - gra z bohaterami filmów wytwórni Disney i Pixar

Firma Disney Interactive zapowiedziała grę konsolową Toy Box, w której spotkają się bohaterowie znanych filmów animowanych stworzonych przez wytwórnie Disney oraz Pixar. Na temat tajemniczej produkcji nie znamy niemal żadnych szczegółów.

Robert A. Iger (dyrektor generalny wytwórni Disneya) powiedział w wywiadzie dla dziennika New York Times, że przygotowywana jest nowa gra konsolowa o kodowej nazwie Toy Box. Wcielimy się w niej w bohaterów znanych filmów animowanych wytwórni Disney oraz Pixar.

Nadchodzi Toy Box - gra z bohaterami filmów wytwórni Disney i Pixar - ilustracja #1

Szczegóły na temat tajemniczego projektu nie są znane. Wiadomo tylko, że gra trafi na konsole (można się domyślać, że chodzi m.in. o PlayStation 3 oraz Xboksa 360) i będzie posiadała „obszerne mobilne oraz sieciowe aplikacje”. Toy Box będzie jednocześnie pierwszą produkcją pozwalającą na ujrzenie w akcji obok siebie postaci pochodzących z różnych uniwersów wytwórni Disney oraz Pixar i „wchodzących ze sobą w interakcje”.

Robert A. Iger ma nadzieję, że Toy Box przyniesie zyski firmie Disney Interactive, która od niemal czterech lat musi radzić sobie z kolejnymi stratami. Zawarcie w jednej produkcji wielu znanych postaci z pewnością może pozytywnie odbić się na popularności Toy Box. Na razie musimy czekać na więcej informacji dotyczących tajemniczej gry.