Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 13:15

autor: Hed

Borderlands Legends – powrót na Pandorę w grze na iPhone’a i iPada

Zapowiedziano oficjalnie grę Borderlands Legends, poboczną odsłonę popularnej serii. Wrócimy w niej na planetę Pandora, aby jeszcze raz stanąć do walki. Co ciekawe, produkcja na iPhone’a i iPada będzie łączyła akcję ze strategią.

Borderlands Legends – powrót na Pandorę w grze na iPhone’a i iPada - ilustracja #1
Borderlands na iOS? Proszę bardzo!
Borderlands Legends

Borderlands w wersji na iOS z akcją ukazaną z góry.

Kontrolujemy czterech bohaterów pierwszej części serii jednocześnie.

Premiera odbędzie się 31 października.

Fani uniwersum Borderlands otrzymają wkrótce nową okazję do powrotu na planetę Pandora. Jest nią gra Borderlands Legends, skierowana na urządzenia mobilne firmy Apple (iPhone i iPad). W tej produkcji, o której pisaliśmy wczoraj, ponownie wcielimy się w czwórkę bohaterów pierwszej odsłony serii – Brick, Lilith, Mordecai oraz Rolanda. Co ciekawe, pokierujemy nimi wszystkimi jednocześnie, bo rozgrywka będzie łączyła akcję ze strategią. Borderlands Legends wyjdzie 31 października.

W Borderlands Legends zmierzymy się z doskonale znanymi przeciwnikami, czyli gangami i zwierzętami w stylu Skagów, dowodząc oddziałem postaci z pierwszego Borderlands. Aby ułatwić jednoczesne sterowanie całą grupą, akcja zostanie ukazana z góry. Oczywiście postacie zachowają unikatowe drzewka zdolności, podane w uproszczonej postaci. Każda z nich będzie mogła skorzystać z trzech różnych ruchów bojowych i sześciu umiejętności dodatkowych.

Borderlands Legends – powrót na Pandorę w grze na iPhone’a i iPada - ilustracja #2

Produkcja ma składać się z losowo generowanych misji, w których otrzymamy konkretne cele do wypełnienia. Nie zabraknie w nich potyczek z bossami. W przetrwaniu pomogą system chowania się za przeszkodami oraz charakterystyczna opcja powrotu do walki znokautowanej postaci. Poziom trudności będzie zwiększał się wraz z kolejnymi zdobywanymi poziomami. Nie zabraknie także zbierania nowego sprzętu lub kupowania go od kupca Marcusa.

Borderlands Legends – powrót na Pandorę w grze na iPhone’a i iPada - ilustracja #3

Borderlands Legends – powrót na Pandorę w grze na iPhone’a i iPada - ilustracja #4Borderlands to marka strzelanek kooperacyjnych, które wzbogacono o mechanikę walki i zbierania przedmiotów rodem z Diablo. Druga odsłona serii wyszła kilka tygodni temu i zebrała bardzo przychylne recenzje. Niedawno pojawił się też pierwszy dodatek do niej - Captain Scarlett and Her Pirate's Booty. Borderlands Legends jest świeżym podejściem do uniwersum. Gra wyjdzie 31 października i będzie kosztowała 4,99 dolarów na iPhonie lub 6,99 dolarów na iPadzie.

  1. Oficjalna strona studia Gearbox Software