Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2012, 13:14

autor: Kiljan

Divine Space – kosmiczne action RPG w serwisie Kickstarter

Niezależne rosyjskie studio developerskie Dodo Games dwa tygodnie temu rozpoczęło zbiórkę pieniędzy mającą na celu sfinansowanie swojej najnowszej produkcji. Divine Space będzie darmową grą akcji osadzoną w klimacie science-fiction charakteryzującą się dynamiczną rozgrywką oraz łatwym w opanowaniu systemem sterowania. Twórcy mają jeszcze 30 dni na zebranie wymaganej kwoty stu tysięcy dolarów.

Divine Space – kosmiczne action RPG w serwisie Kickstarter - ilustracja #1

Divine Space będzie produkcją w pełni darmową – deweloperzy zarzekają się, że nie planują pobierania opłat za rozgrywkę, czy też wypuszczania płatnych dodatków. Niemalże wszystkie elementy dostępne do nabycia w grze będzie można zakupić za pozyskiwaną podczas rozgrywki walutę. Pozostałe, nie mające bezpośredniego wpływu na rozgrywkę bonusy dostępne będą dla posiadaczy kont Premium. Zawartość, którą będzie można nabyć za realne pieniądze nie będzie jednak dawała żadnej przewagi w samej rozgrywce, podobnie jak ma to miejsce w wielu innych produkcjach free-to-play (przykładowo w League of Legends).

Divine Space – kosmiczne action RPG w serwisie Kickstarter - ilustracja #2

Gra cechować się będzie charakterystyczną dla gatunku hard science-fiction dbałością o detale wykreowanego świata. Akcja Divine Space dzieje się w niedalekiej przyszłości – w czasach, w których gwałtowny rozwój technologii pozwolił nam na kolonizację kosmosu. Gracz wcieli się w postać pilota eksplorującego rozległe kosmiczne przestrzenie, stworzone w oparciu o rzeczywiste dane astronomiczne. Świat Divine Space oferować będzie szeroką gamę zadań i misji, wśród których każdy miłośnik gatunku znajdzie coś dla siebie. Fani dynamicznych potyczek będą mogli stawić czoła hordom przeciwników, zaś zwolennicy gier strategicznych z pewnością zainteresują się ekonomicznym i handlowym aspektem produkcji. Rozgrywka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym i zostanie przedstawiona w całości z perspektywy trzeciej osoby. Gra tworzona jest w oparciu o silnik Unity3D.

Postać gracza będzie opisana przez charakterystyczne dla gatunku RPG parametry, które będą rosnąć wraz z pozyskiwaniem kolejnych poziomów doświadczenia. Wzrost umiejętności bohatera pozwoli z kolei na przyjmowanie coraz trudniejszych misji i wyzwań, a także odblokuje potężniejszy ekwipunek. Oprócz możliwości dowolnej kreacji sterowanej przez nas postaci, Divine Space umożliwi również dokonywanie pokaźnych modyfikacji naszego statku kosmicznego. Szeroka gama dostępnych części pozwoli nam na stworzenie zarówno grubo opancerzonego kosmicznego „czołgu”, jak i bardzo szybkiego, unikającego wrogich pocisków pojazdu. Elementy pozwalające na rozbudowę statku będzie można pozyskać zarówno ze zniszczonych przez nas statków, jak i licznych sklepów rozsianych na znajdujących się w grze planetach.

Divine Space – kosmiczne action RPG w serwisie Kickstarter - ilustracja #4

Istotnym elementem rozgrywki w Divine Space będą starcia w przestrzeni kosmicznej. Podczas swoich kosmicznych podróży gracze napotkają liczne zastępy piratów, szmuglerów oraz innych wrogo nastawionych mieszkańców wszechświata, którym zmuszeni będą stawić czoła. W trakcie starć będzie można wykorzystać specjalne urządzenia zwane „Spec”. Przedmioty te będą miały szerokie zastosowanie - pozwolą zarówno na zwiększenie prędkość sterowanego statku, wzmocnienie pancerza i uzbrojenia, a nawet na uzyskanie chwilowej niewidzialności.

Deweloperzy mają w zanadrzu liczne dodatkowe atrakcje dla osób, które zdecydują się wesprzeć ich projekt. Wśród przewidywanych bonusów znaleźć można między innymi spersonalizowane portrety postaci, ścieżkę dźwiękową gry, dostępny w cyfrowej formie artbook, dostęp do kont Premium, a nawet możliwość nazwania jednej z występujących w grze gwiazd lub planet naszym imieniem. Osoby zainteresowane mogą dołożyć swoją cegiełkę na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Pierwszą z docelowych platform kosmicznej produkcji Dodo Games będą tablety firmy Apple, później gra trafi na tablety z systemem Android, zaś na końcu wyląduje na pecetach, Mac-ach oraz komputerach korzystających z systemu Linux.