Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 10:20

autor: Sarge

Pokemon X i Y najszybciej sprzedającymi się grami na 3DS-a

Pokemon X i Pokemon Y stały się najszybciej sprzedającymi się grami na 3DS-a. Firma Nintendo ogłosiła wyniki sprzedaży obu tytułów (stanowiących tak naprawdę jedną grę o kosmetycznie różniącej się zawartości) w premierowym weekendzie 12-13 października.

Firma Nintendo ogłosiła, że że łączna, światowa sprzedaż Pokemon X i Pokemon Y w premierowy weekend przekroczyła granicę czterech milionów egzemplarzy. Oba tytuły można traktować jako jedną grę, bo różnią się od siebie wyłącznie kilkoma ekskluzywnymi Pokemonami do zdobycia.

Trudno bezpośrednio porównywać sprzedaż poszczególnych odsłon serii, bo Pokemon X i Pokemon Y są pierwszymi częściami cyklu wydanymi tego samego dnia (12 października) na całym świecie. Satoru Iwata (prezes Nintendo) twierdzi jednak, że „jeśli zsumować dane sprzedażowe z premier poszczególnych produkcji na wszystkich kontynentach, wtedy Pokemon X i Pokemon Y są najszybciej sprzedającymi się grami na 3DS-a”. Mowa o 70% większym tempie niż to było w przypadku wydanych rok temu Pokemon Black 2 i Pokemon White 2 na pierwszego DS-a.

Pokemon X i Pokemon Y oferują w pełni trójwymiarowy świat - Pokemon X i Y najszybciej sprzedającymi się grami na 3DS-a - wiadomość - 2013-10-16
Pokemon X i Pokemon Y oferują w pełni trójwymiarowy świat

Łączna sprzedaż wszystkich gier z serii Pokemon wynosi ponad 245 milionów egzemplarzy (dane firmy Nintendo do 31 marca bieżącego roku). Według statystyk zgromadzonych przez Nintendo, do tej pory pięć generacji Pokemonów przekroczyło granicę 10 milionów sztuk na całym świecie. Ich listę znajdziecie poniżej.

Najlepiej sprzedające się gry z serii Pokemon:

  1. Pokemon Diamond / Pokemon Pearl – 17,63 mln
  2. Pokemon Ruby / Pokemon Sapphire – 16,22 mln
  3. Pokemon Black / Pokemon White – 15,42 mln
  4. Pokemon HeartHold / Pokemon SoulSilver – 12,67 mln
  5. Pokemon FireRed / Pokemon LeafGreen – 12 mln

Pokemon X oraz Pokemon Y rozpoczynają tzw. szóstą generację marki, wprowadzającą tradycyjnie nowe postacie i motywy. Oba produkty są grami jRPG traktującymi o łapaniu tytułowych stworków. Największą zmianą w stosunku do poprzednich części jest w pełni trójwymiarowy świat, co pozwoliło twórcom lepiej wykorzystać ekran 3D przenośnej konsoli 3DS. Pokemon X i Pokemon Y to w gruncie rzeczy te same produkcje, różniące się jedynie kilkoma ekskluzywnymi Pokemonami do zdobycia.

  1. Oficjalna strona internetowa Pokemon X i Pokemon Y