Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle of Empires: 1914-1918 (PC)
OkładkaBattle of Empires: 1914-1918 (PC)

Battle of Empires: 1914-1918 PC

Powstała dla upamiętnienia wybuchu I wojny światowej strategia czasu rzeczywistego, odtwarzająca największe i najważniejsze bitwy okresu 1914-1918.

Strategiczne | I wojna światowa | RTS | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle of Empires: 1914-1918 Premiera PC

22kwietnia2015

Steam

22kwietnia2015

producent: Great War Team wydawca: Best Way Soft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Battle of Empires: 1914-1918 to seria gier strategicznych wyprodukowana dla uczczenia setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej. Tytuł powstał jako modyfikacja popularnej serii Men of War studia Best Way i został opracowany przez ekipę Great War Team, złożoną z doświadczonych modderów z terenu Rosji, Ukrainy i Europy Zachodniej.

Jak twierdzą sami twórcy gra powstała po to, aby opowiedzieć na nowo historię jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości, nazywanego potocznie Wielką Wojną (ang. Great War). Cały projekt składa się z pięciu odrębnych części, w których odtworzono największe i najważniejsze wydarzenia okresu 1914-1918 z perspektywy biorących w nich udział krajów. Poszczególne epizody to pięć przeplatających się kampanii, które poświęcono kolejno Francji, Niemcom, Rosji i Anglii. Cykl zamyka zestaw misji bonusowych, w których stajemy w szeregach armii różnych krajów. W zabawie uczestniczyć możemy zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. Przewidziano również wariant rozgrywki sieciowej, w którym udział wziąć mogą dwie drużyny po ośmiu graczy, uczestnicząc w jednym z kilku dostępnych trybów gry multiplayer. Co ciekawe, w przypadku rywalizacji sieciowej od początku dostępnych jest pięć nacji – poza wymienioną wcześniej czwórką także i Austro-Węgry.

Atutem Battle of Empires jest autentyczność i wysoki realizm rozgrywki. Każda z odtworzonych w grze jednostek wzorowana jest na autentycznych zdjęciach i rysunkach z okresu I wojny i wyposażona we właściwy sobie ekwipunek i broń. Z równą dbałością o szczegóły odwzorowano miejsca poszczególnych wydarzeń i bitew, kierując się archiwalnymi mapami z tamtych czasów. W trakcie rozgrywki korzystamy z szerokiego zasobu charakterystycznych dla początku XX wieku środków bojowych, takich jak jednostki konne, szrapnele, ataki gazowe, a także pierwsze modele czołgów czy miotaczy ognia. Warto też odnotować realistyczny model zniszczeń, w którym uszkodzenia doznawane przez pojazdy, kalkulowane są jako wypadkowa grubości i wytrzymałości pancerza oraz kalibru broni i rodzaju użytej amunicji.

Kluczem do sukcesu w grze jest umiejętne wykorzystanie posiadanych jednostek piechoty, ich odpowiedniej organizacji i kooperacji, a także przewagi jaką dają nam jednostki zmechanizowane. Twórcy położyli nacisk na taktykę, a podczas zabawy nierzadko staniemy przed problemem, który wymagać będzie od nas umiejętności jej szybkiej modyfikacji. Na szczęście na swoją korzyść wykorzystać możemy także otoczenie, w którym praktycznie każdy obiekt podatny jest na zniszczenia. Dzięki temu możemy w łatwy sposób utorować sobie alternatywną ścieżkę marszu, bądź wykorzystać elementy otoczenia jako osłonę przed ostrzałem nieprzyjaciela.

Pod względem graficznym Battle of Empires wykorzystuje silnik, użyty w ostatnich odsłonach cyklu Men of War. Twórcy zadbali jednak o odpowiednie odtworzenie klimatu ukazanej w grze epoki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle of Empires: 1914-1918: 16+

Battle of Empires: 1914-1918 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 / Radeon 9600 lub lepsza)
 • 6 GB HDD
 • Windows Vista Sp1
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 / Radeon HD 7750 lub lepsza)
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8