Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Condemned Heroes (PC)
OkładkaMen of War: Condemned Heroes (PC)

Men of War: Wyklęci Bohaterowie PC

Men of War: Condemned Heroes

Kolejna odsłona cyklu gier strategicznych, opracowana przez wewnętrzny zespół firmy 1C – SoftClub.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

Men of War: Wyklęci Bohaterowie Premiera PC

12kwietnia2012

pudełko PL

12kwietnia2012

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Company of Heroes 2

Company of Heroes: Kompania Braci

Blitzkrieg

Men of War: Wyklęci Bohaterowie to gra strategiczna, w której przenosimy się do czasów II wojny światowej, aby wziąć udział w prawdziwych wydarzeniach i pokierować oddziałami armii. Produkcja została przygotowana przez wewnętrzne studio deweloperskie firmy 1C-SoftClub.

Gra podejmuje temat niesławnych sowieckich batalionów karnych z czasów II wojny światowej, które zostały stworzone na rozkaz Stalina (Rozkaz Nr 227 z 28 lipca 1942 roku). Oddziały składały się ze skazanych oficerów i były przydzielane do najtrudniejszych czy wręcz samobójczych misji. Wokół tej jednostki krążą prawdziwe legendy - w Men of War: Condemned Heroes poznajemy część prawdy na jej temat. Rozgrywka jednoosobowa została podzielona na cztery kampanie składające się z 15 misji. Poszczególne scenariusze rozgrywają się w okresie od 1942 do 1945 roku i podejmują takie wydarzenia jak walki w okolicach Wołynia na Ukrainie, operacja Bagration czy chociażby bitwa o Szczecin. W każdej z nich prowadzimy żołnierzy do boju i stosujemy rozmaite taktyki, a także korzystamy z wszelkiego dostępnego sprzętu.

Samobójczy charakter misji przydzielanych sowieckim bataliom karnym znajduje odzwierciedlenie w samej grze. Poziom trudności jest bardzo wysoki. W większości wyzwań sterujemy kilkoma niezbyt licznymi oddziałami piechoty i musimy tą garstką żołnierzy dokonywać prawdziwych cudów. Najczęściej sprowadza się to do niszczenia ciężko ufortyfikowanych pozycji niemieckich. Za plecami zawsze mamy liczną armię radziecką, która jednak spokojnie czeka, aż usuniemy największe zagrożenia i dopiero potem łaskawie rusza się z miejsca. Men of War: Condemned Heroes nie wprowadza żadnych zmian pod względem mechanizmów rozgrywki. Zabrakło również nowych jednostek. Doczekaliśmy się natomiast kilku poprawek w zakresie oprawy audiowizualnej. Producent stworzył między innymi lepszej jakości modele żołnierzy, które teraz zawierają realistyczne twarze i mundury. Podczas zabawy działamy na zróżnicowanych terenach o różnych porach roku. W pracach nad grą konsultowano się z militarnymi doradcami z rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Men of War: Wyklęci Bohaterowie cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Men of War: Wyklęci Bohaterowie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7