Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Condemned Heroes (PC)

Men of War: Wyklęci Bohaterowie PC

Men of War: Condemned Heroes

Kolejna odsłona cyklu gier strategicznych, opracowana przez wewnętrzny zespół firmy 1C – SoftClub.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Men of War: Condemned Heroes (PC)

producent: 1C / Cenega

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2012

12kwietnia2012

pudełko PL

Men of War: Wyklęci Bohaterowie to gra strategiczna, w której przenosimy się do czasów II wojny światowej, aby wziąć udział w prawdziwych wydarzeniach i pokierować oddziałami armii. Produkcja została przygotowana przez wewnętrzne studio deweloperskie firmy 1C-SoftClub.

Gra podejmuje temat niesławnych sowieckich batalionów karnych z czasów II wojny światowej, które zostały stworzone na rozkaz Stalina (Rozkaz Nr 227 z 28 lipca 1942 roku). Oddziały składały się ze skazanych oficerów i były przydzielane do najtrudniejszych czy wręcz samobójczych misji. Wokół tej jednostki krążą prawdziwe legendy - w Men of War: Condemned Heroes poznajemy część prawdy na jej temat. Rozgrywka jednoosobowa została podzielona na cztery kampanie składające się z 15 misji. Poszczególne scenariusze rozgrywają się w okresie od 1942 do 1945 roku i podejmują takie wydarzenia jak walki w okolicach Wołynia na Ukrainie, operacja Bagration czy chociażby bitwa o Szczecin. W każdej z nich prowadzimy żołnierzy do boju i stosujemy rozmaite taktyki, a także korzystamy z wszelkiego dostępnego sprzętu.

Samobójczy charakter misji przydzielanych sowieckim bataliom karnym znajduje odzwierciedlenie w samej grze. Poziom trudności jest bardzo wysoki. W większości wyzwań sterujemy kilkoma niezbyt licznymi oddziałami piechoty i musimy tą garstką żołnierzy dokonywać prawdziwych cudów. Najczęściej sprowadza się to do niszczenia ciężko ufortyfikowanych pozycji niemieckich. Za plecami zawsze mamy liczną armię radziecką, która jednak spokojnie czeka, aż usuniemy największe zagrożenia i dopiero potem łaskawie rusza się z miejsca. Men of War: Condemned Heroes nie wprowadza żadnych zmian pod względem mechanizmów rozgrywki. Zabrakło również nowych jednostek. Doczekaliśmy się natomiast kilku poprawek w zakresie oprawy audiowizualnej. Producent stworzył między innymi lepszej jakości modele żołnierzy, które teraz zawierają realistyczne twarze i mundury. Podczas zabawy działamy na zróżnicowanych terenach o różnych porach roku. W pracach nad grą konsultowano się z militarnymi doradcami z rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Klasyfikacja PEGI Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Men of War: Wyklęci Bohaterowie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wyklęci bohaterowie zasługiwali na więcej – recenzja gry Men of War: Condemned Heroes
Wyklęci bohaterowie zasługiwali na więcej – recenzja gry Men of War: Condemned Heroes

Recenzja 26 kwietnia 2012, 07:40

Mocną stroną serii Men of War zawsze był świetny tryb multiplayer. Niestety, jest to kolejny element, który niedomaga w Wyklętych bohaterach. Nie ma co marzyć o bogatych opcjach rozgrywek wieloosobowych oraz ulepszeniach interfejsu, które obecne były w zeszłorocznym Oddziale szturmowym. Zamiast tego dostajemy odgrzewany kotlet w postaci znanych z pierwowzoru dwóch wariacji na temat Capture the Flag. Dodatkowo do wyboru mamy jedynie siły radzieckie i niemieckie. Co gorsza, zabrakło trybu kooperacji. Jego obecność znacznie uatrakcyjniłaby misje z kampanii. W poprzednich odsłonach ten element był zawsze obecny i nie mam pojęcia, dlaczego tym razem uznano, że nie będzie potrzebny. Wszystko to powoduje, że multiplayer w Wyklętych bohaterach jest niezwykle ubogi i wypada wyjątkowo słabo na tle poprzednich odsłon serii. Dla ścisłości warto dodać, że fani wypuścili już mod z trybem kooperacyjnym, co jednak nie oczyszcza z zarzutu lenistwa samych twórców gry.