Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst (PC)

Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst PC

Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfurst

Kolejna odsłona cyklu zaawansowanych symulatorów lotu, rozwijanego od 2008 roku przez rosyjskie studio Eagle Dynamics i zintegrowanej wspólnym darmowym interfejsem DCS: World.

To jest dodatek do gry Digital Combat Simulator World.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2014

12grudnia2014

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst jest kolejną odsłoną cyklu zaawansowanych symulatorów lotu, rozwijanego od 2008 roku przez rosyjskie studio Eagle Dynamics i zintegrowanej wspólnym darmowym interfejsem DCS: World. Tym razem twórcy wzięli na warsztat niemiecki samolot myśliwski z okresu II wojny światowej Messerschmitt Bf 109, a konkretnie jego ostatnią serię K-4.

Wspomniana seria K-4 – nazywana potocznie Kurfürst (z jęz. niemieckiego „wyborca”) zadebiutowała w przestworzach jesienią 1944 roku i była ostatnią z masowo produkowanych wersji myśliwca Bf 109. Jej cechą charakterystyczną był mocniejszy silnik firmy Daimler-Benz, zmodyfikowane uzbrojenie oraz kilka drobnych zmian konstrukcyjnych, dzięki którym maszyna zdolna była dotrzymać kroku wykorzystywanym przez aliantów myśliwcom P-51D Mustang, Spitfire Mk. XIV i Hawker Tempest Mk. V.

Podobnie jak poprzednie tytuły z serii DCS: World, także i Bf 109 K-4 Kurfürst odznacza się odtworzonymi z ogromną pieczołowitością detalami maszyny, wliczając w to wygląd zewnętrzny, uzbrojenie, silnik, systemy łączności i elektrykę. Twórcom udało się odwzorować charakterystyczne elementy tego dość trudnego w pilotażu samolotu, takie jak ograniczona przez osłonę silnika widoczność czy tendencja do opadania skrzydła przy kontakcie z podłożem. Do naszej dyspozycji oddano typowy dla serii, w pełni interaktywny kokpit 6-DOF, w którym za pomocą myszy możemy kontrolować wszystkie systemy pokładowe samolotu. Celem wiernego odtworzenia modelu lotu oraz zachowania maszyny w rozmaitych warunkach, twórcy tradycyjnie konsultowali się z największymi specjalistami w dziedzinie awiacji.

Pod względem oprawy tytuł nie odbiega w znaczącym stopniu od poprzednich odsłon cyklu, bazując na tym samym – choć poddanym nieznacznym modyfikacjom silniku. Bawić możemy się standardowo w szeregu misji single player, bądź w wariancie wieloosobowym, gdzie łącząc siły ze sprzymierzonymi Focke-Wulfami Fw 190 D-9 stawiamy czoła pilotowanym przez aliantów myśliwcom P-51 D Mustang.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst

Wymagania wiekowe Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst

12+

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/ Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit