Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 12:14

autor: Hed

Defense Grid 2 - ujawniono, kto pomógł sfinansować grę

Defense Grid 2, kontynuacja gry tower defense od studia Hidden Path Entertainment, została sfinansowana dzięki pomocy inwestora Stevena Denglera. Wcześniej pomógł on między innymi ekipie z Double Fine.

Wiemy, kto pomógł sfinansować Defense Grid 2 - Defense Grid 2 - ujawniono, kto pomógł sfinansować grę - wiadomość - 2013-05-17
Wiemy, kto pomógł sfinansować Defense Grid 2

Studio Hidden Path Entertainment ujawniło, kto pomógł sfinansować produkcję gry Defense Grid 2. Okazuje się, że projekt został wsparty przez inwestora Stevena Denglera, założyciela firmy Dracogen i strony XE.com, po tym jak nie udało się zebrać na niego wystarczających pieniędzy na Kickstarterze. Dengler jest znany z podobnych „gestów” – w przeszłości wielokrotnie przekazywał spore sumy deweloperom. Jednym z nich jest Double Fine, studio prowadzone przez Tima Schafera.

Dengler powiedział, że bardzo cieszy się z możliwości współpracy z Hidden Path, bo jest olbrzymim fanem pierwszej odsłony Defense Grid. Inwestor dodał, że bardzo podoba mu się rola zbiórek społecznościowych – często są one tylko pierwszym krokiem w pozyskiwaniu partnerów (niezależnie od ich powodzenia). Właściciel firmy inwestycyjnej Dracogen dodał, że żyjemy w świetnych czasach, bo dzisiaj deweloper, fanowski inwestor i społeczność graczy mogą wspólnie sfinansować grę.

Ekipa z Hidden Path Entertainment próbowała zainteresować graczy pomysłem stworzenia kontynuacji Defense Grid: The Awakening w ubiegłym roku. Niestety akcja na Kickstarterze zakończyła się umiarkowanym sukcesem – zebrano tylko sumę wystarczającą na stworzenie dodatku do „jedynki”, zatytułowanego Containment (premiera odbyła się w styczniu). W między czasie ogłoszono jednak, że Defense Grid 2 powstanie, właśnie dzięki znalezieniu alternatywnego źródła finansowania.

Defense Grid: The Awakening to gra typu tower defense, która wyszła w 2008 roku na PC, a później została przeniesiona na Xboksa 360 i komputery Mac. Wcielamy się w niej w dowódcę baz wojskowych, odpierających natarcie fal sił obcych. Zadaniem gracza jest rozstawianie wieżyczek, ulepszanie ich i zmiana taktyki pod kątem nowych rodzajów oponentów. Tytuł został przyjęty bardzo dobrze przez recenzentów i sprzedał się bardzo dobrze.

  1. Oficjalna strona firmy Hidden Path Entertainment