Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2013, 12:22

autor: qjin

Lionhead pracuje nad nową odsłoną Fable?

Studio Lionhead poszukuje pracowników do nowego, jeszcze niezapowiedzianego projektu, z którego opisu wynika, że może być to nowa część serii Fable. Podstawowym wymaganiem na oba stanowiska jest doświadczenie w pracy nad grą klasy AAA, a w jednym dodatkowo pożądana będzie wiedza na temat silnika Unreal 3 lub 4.

Jeśli nowym projektem studia nie jest kolejne Fable, to co? Kontynuacja Black & White, a może świeża marka? - Lionhead pracuje nad nową odsłoną Fable? - wiadomość - 2013-05-17
Jeśli nowym projektem studia nie jest kolejne Fable, to co? Kontynuacja Black & White, a może świeża marka?

Brytyjskie studio Lionhead zamieściło na stronie internetowej Microsoftu dwa ogłoszenia dotyczące wakatów na kierownika ds. animacji oraz doświadczonego programistę, który zajmowałby się stroną technologiczną niezapowiedzianej jeszcze gry. Nowi współpracownicy mieliby odegrać kluczową rolę w pracach nad tajemniczym projektem dewelopera. Będzie to albo nowa marka, albo – co bardziej prawdopodobne – odświeżenie już istniejącej, jak wspomina o tym wpis na stronie internetowej firmy Microsoft, której podlega ekipa z Lionhead.

Lionhead Studios poszukuje pracowników do nowej gry AAA - Lionhead pracuje nad nową odsłoną Fable? - wiadomość - 2013-05-17
Lionhead Studios poszukuje pracowników do nowej gry AAA

Idealny kandydat na dyrektora działu animacji powinien mieć m.in. doświadczenie w pracy nad przynajmniej jednym tytułem klasy AAA (produkt najwyższej jakości), najlepiej z gatunku rozbudowanych cRPG-ów, RTS-ów czy przygodowych gier akcji. Opis zapowiedzianej produkcji pozwala przypuszczać, że może chodzić o kolejne Fable. Seria bowiem w ostatnich latach dość mocno ewoluowała, wprowadzając do rozgrywki elementy charakterystyczne nie tylko dla gatunku cRPG czy gier akcji. W przypadku programisty, prócz doświadczenia w pracach nad tytułem AAA na PC i Xboksa 360 (ewentualnie jeszcze PlayStation 3), mile widziane jest obeznanie z Unreal Engine 3 i/lub 4. Czyżby odnotowanie czwartej wersji silnika sugerowało pojawienie się produkcji także na sprzęt nowej generacji?

Ostatnia odsłona serii Fable to The Journey, gra na Kinecta. Może teraz czas na sequel z prawdziwego zdarzenia? - Lionhead pracuje nad nową odsłoną Fable? - wiadomość - 2013-05-17
Ostatnia odsłona serii Fable to The Journey, gra na Kinecta. Może teraz czas na sequel z prawdziwego zdarzenia?

Zgadzałoby się to z wcześniejszymi doniesieniami. Przypominamy, że od dawna plotkuje się o nowej grze studia Lionhead, którą prawdopodobnie będzie Fable MMO albo Fable IV. Już w 2011 roku deweloper poszukiwał osób z doświadczeniem w opracowywaniu tytułów MMO i wiedzą na temat silnika Unreal Engine. W zeszłym roku pojawiły się kolejne pogłoski o tym, że gra łącząca cechy rozgrywki solowej z rozbudowanym multiplayerem miałaby pojawić się na konsolach nowej generacji – a dokładnie na następcę Xboksa 360. Gdyby niezapowiedziany projekt faktycznie miał zadebiutować na wyłączność urządzenia Microsoftu, może już 21 maja, w dniu prezentacji nowego Xboksa, doczekamy się oficjalnego ujawnienia produkcji Lionhead? Na horyzoncie są również targi E3 w Los Angeles, które odbędą się 11-13 czerwca.

Lionhead pracuje nad nową odsłoną Fable? - ilustracja #4Lionhead Studios zostało założone w 1997 roku przez złotoustego Petera Molyneuxa, który rozstał się z zespołem w zeszłym roku. O bodaj jednym z największym marzycieli w branży gier wideo przeczytacie więcej w naszym artykule. Lionhead zadebiutowało w 2001 roku Black & White, ambitną grą strategiczną, w której wcielaliśmy się w boga. Od tamtej pory doczekaliśmy się dwóch odsłon wspomnianej serii oraz dwóch oficjalnych rozszerzeń. W 2005 roku deweloper stworzył nowe marki: The Movies oraz Fable: Zapomniane Opowieści. Niestety, od 2008 roku z brytyjskiej stajni nie wyszła żadna gra, która nie byłaby związaną z markę Fable, ostatnio The Journey na Kinecta. Czy niezapowiedziany projekt zmieni ten stan rzeczy czy znowu powrócimy do świata Albionu?