Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 10:10

autor: Kono

Twórcy Fable pracują nad grą MMO?

Na stronie Microsoftu pojawiło się ogłoszenie, w którym zespół deweloperski Lionhead poszukuje osoby z doświadczeniem w tworzeniu gier MMO. Nie ujawniono jednak, do jakiego projektu poszukiwany pracownik miałby zostać zatrudniony.

Na oficjalnej stronie firmy Microsoft pojawiła się interesująca oferta pracy. Zespół Lionhead – twórcy serii Fable – poszukuje osób z doświadczeniem w tworzeniu produkcji MMO do pracy nad nieujawnionym tytułem. Czyżby miało to oznaczać grę wieloosobową w świecie wykreowanym przez Petera Molyneux?

Studio Lionhead zatrudni kogoś, kto „lubi grać w gry MMO i ma doświadczenie w produkowaniu tego typu środowisk. Poszukiwana osoba powinna mieć w dorobku przynajmniej jeden wydany tytuł z gatunku MMO. Jeśli chodzi o zakres obowiązków przyszłego pracownika, to będzie się on zajmował się architekturą sieciową, kwestiami bezpieczeństwa i wspomaganiem implementacji przyszłych uaktualnień.

Twórcy Fable pracują nad grą MMO? - ilustracja #1

Peter Molyneux

Oczywiście są też i dodatkowe atuty, którymi powinien charakteryzować się przyszły pracownik. Są nimi m.in. doświadczenie w tworzeniu na wiele platform sprzętowych, znajomość struktury Xboksa 360 i Xbox Live oraz obeznanie z silnikiem Unreal Engine używanym przez firmę Lionhead.

Czyżby więc brytyjskie studio zamierzało wziąć się za tworzenie gry z gatunku MMO? Warto tutaj przypomnieć, że na początku lipca Peter Molyneux ujawnił, że pracuje nie tylko nad Fable: The Journey na Kinecta, ale też nad pewną sekretną produkcją.

Dziennikarze z serwisu Eurogamer, w związku z tajemniczym ogłoszeniem, postanowili niezwłocznie skontaktować się z deweloperami z Lionhead. Otrzymali następującą odpowiedź: „Dziękujemy za zainteresowanie! Z miłą chęcią odpowiemy na wszystkie pytania osobie, która złoży aplikację i zostanie zatrudniona”. Wygląda więc na to, że na konkretne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.