Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 10:10

autor: Kono

Twórcy Fable pracują nad grą MMO?

Na stronie Microsoftu pojawiło się ogłoszenie, w którym zespół deweloperski Lionhead poszukuje osoby z doświadczeniem w tworzeniu gier MMO. Nie ujawniono jednak, do jakiego projektu poszukiwany pracownik miałby zostać zatrudniony.

Na oficjalnej stronie firmy Microsoft pojawiła się interesująca oferta pracy. Zespół Lionhead – twórcy serii Fable – poszukuje osób z doświadczeniem w tworzeniu produkcji MMO do pracy nad nieujawnionym tytułem. Czyżby miało to oznaczać grę wieloosobową w świecie wykreowanym przez Petera Molyneux?

Studio Lionhead zatrudni kogoś, kto „lubi grać w gry MMO i ma doświadczenie w produkowaniu tego typu środowisk. Poszukiwana osoba powinna mieć w dorobku przynajmniej jeden wydany tytuł z gatunku MMO. Jeśli chodzi o zakres obowiązków przyszłego pracownika, to będzie się on zajmował się architekturą sieciową, kwestiami bezpieczeństwa i wspomaganiem implementacji przyszłych uaktualnień.

Twórcy Fable pracują nad grą MMO? - ilustracja #1

Peter Molyneux

Oczywiście są też i dodatkowe atuty, którymi powinien charakteryzować się przyszły pracownik. Są nimi m.in. doświadczenie w tworzeniu na wiele platform sprzętowych, znajomość struktury Xboksa 360 i Xbox Live oraz obeznanie z silnikiem Unreal Engine używanym przez firmę Lionhead.

Czyżby więc brytyjskie studio zamierzało wziąć się za tworzenie gry z gatunku MMO? Warto tutaj przypomnieć, że na początku lipca Peter Molyneux ujawnił, że pracuje nie tylko nad Fable: The Journey na Kinecta, ale też nad pewną sekretną produkcją.

Dziennikarze z serwisu Eurogamer, w związku z tajemniczym ogłoszeniem, postanowili niezwłocznie skontaktować się z deweloperami z Lionhead. Otrzymali następującą odpowiedź: „Dziękujemy za zainteresowanie! Z miłą chęcią odpowiemy na wszystkie pytania osobie, która złoży aplikację i zostanie zatrudniona”. Wygląda więc na to, że na konkretne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.