Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 09:51

autor: DogGhost

Szczegóły na temat trybu multiplayer Gang Wars w grze Max Payne 3

W grze Max Payne 3 najważniejszym trybem wieloosobowym będzie Gang Wars, w którym cele stawiane przed graczami zmieniają się w zależności od przebiegu rozgrywki.

W serwisie IGN pojawił się obszerny artykuł na temat mechaniki multiplayera w grze Max Payne 3. Studio Rockstar Games chce, aby znaczną rolę podczas zabawy w kluczowym trybie Gang Wars odgrywała otoczka fabularna i płynna zmiana celów stawianych przed graczami.

Szczegóły na temat trybu multiplayer Gang Wars w grze Max Payne 3 - ilustracja #1

Przed każdą rundą Wojen Gangów zobaczymy scenkę wprowadzającą, w której Max Payne przedstawi aktualną sytuację i cel następnego starcia. Przykładowo, dochodzi do nieudanej transakcji zakupu dużego transportu narkotyków. W efekcie przedstawiciele gangów dążą do przechwycenia worków wypchanych gotówką i odstawienia ich w bezpieczne miejsce. Charakterystyka następnej rundy zależy od przebiegu akcji. Jeśli któryś z graczy zgromadzi pokaźną sumkę pieniędzy, to pojawi się szansa, że za jego głowę zostanie wyznaczona nagroda i będą go ścigać wszyscy pozostali uczestnicy. Z drugiej strony, gdy jedna z drużyn zdobędzie wcześniej największy teren, to w ramach odwetu będzie musiała liczyć się z próbami podkładania bomb.

Szczegóły na temat trybu multiplayer Gang Wars w grze Max Payne 3 - ilustracja #2

W trakcie rozgrywki dużą rolę odegrają perki (tzw. „bursts”) odblokowywane wraz ze zdobywaniem kolejnych punktów doświadczenia. Każdy z nich będzie posiadał trzy poziomy mocy. Twórcy zapewniają, że nie pojawią się zbyt „epickie” bonusy pokroju nalotu bombowego. Wśród ujawnionych rodzajów wsparcia znajduje się Paranoja (przeciwnik widzi na radarze wszystkich graczy jako wrogów) oraz Podstępny (przeciwnik postrzega gracza jako sojusznika). Nie zabraknie oczywiście zdolności Bullet Time stanowiącej znak rozpoznawczy serii. Czas ulegnie spowolnieniu nie tylko dla osoby aktywującej tę umiejętność, ale również dla zawodnika znajdującego się na jej celowniku.

Wydarzenia przedstawione w trybie Gang Wars ukażą losy gangów zarówno przed, jak i po spotkaniu z Maksem Paynem. W związku z tym historia pokazana w meczach wieloosobowych może obejmować przykładowo zmagania o władzę nad zdetronizowanym w trakcie kampanii przez głównego bohatera klanem.

Choć seria Max Payne była do tej pory nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza, to wszystko wskazuje na to, że w przypadku trzeciej odsłony multiplayer zapewni wiele godzin urozmaiconej rozrywki. W większości tytułów z rozbudowanym trybem sieciowym gracz machinalnie zabija kolejnych przeciwników, ewentualnie od czasu do czasu wykonując jakieś zadanie w postaci podłożenia ładunków wybuchowych, czy zdobycia flagi przeciwnika. Tym razem ma być inaczej.

Gra Max Payne 3 ukaże się w marcu 2012 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.