Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 10:30

autor: Sarge

Nowy scenarzysta filmu Just Cause: Scorpion Rising i plotki o grze Just Cause 3

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat gry Just Cause 3. Wyszły one na światło dzienne przy okazji ujawnienia nazwiska nowego scenarzysty filmu Just Cause: Scorpion Rising.

Serwis Hollywood Reporter podał nazwisko scenarzysty, który napisze od nowa historię opowiadaną w filmie Just Cause: Scorpion Risingzapowiedzianej w zeszłym roku adaptacji filmowej serii Just Cause. W artykule pojawiła się także informacja na temat trzeciej części cyklu.

Głównymi producentami kinowego dzieła są Adrian Askarieh oraz Eric Eisner. Twórcy postanowili przemodelować scenariusz, którym wcześniej zajmował się Michael Ross. Zastąpi go Bryan Edward Hill, który niegdyś m.in. współtworzył fabułę komiksu Broken Trinity: Pandora’s Box.

Nowy scenarzysta filmu Just Cause: Scorpion Rising i plotki o grze Just Cause 3 - ilustracja #1
Just Cause 2

Film będzie opowiadać o losach Rico Rodrigueza – głównego bohatera gier z serii Just Cause, który na srebrnym ekranie wystąpi pod kryptonimem Scorpion. Mężczyzna wkroczy w sam środek wojny partyzanckiej, aby obalić rządy nieznanego jeszcze dyktatora. W czasie seansu poznamy więcej informacji na temat przeszłości Rico.

Raport serwisu Hollywood Reporter jest o tyle ciekawy z punktu widzenia gracza, że zawiera także informację na temat Just Cause 3. W artykule czytamy, że trzecia odsłona jest właśnie tworzona – niestety, nie podano źródła tych rewelacji. Twórcy do tej pory nie zapowiedzieli takiego tytułu.

Niecałe dwa miesiące temu podobne plotki przedstawili redaktorzy magazynu Xbox World. Wtedy mówiło się, że zespół Avalanche Studios pracuje pełną parą nad nową produkcją, aby wypuścić końcowy produkt jeszcze w 2012 roku. Wieści zostały zdementowane przez szwedzkiego dewelopera utrzymującego, że firma nie planuje wydać żadnego tytułu w przyszłym roku. Ostatnią odsłoną cyklu była gra Just Cause 2, która ukazała się w marcu 2010 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.