Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2010, 09:00

autor: Taven

Powstanie film na podstawie Just Cause

Jak donosi amerykański magazyn Variety, możemy w najbliższym czasie spodziewać się przeniesienia przygód Rico Rodrigueza, bohatera gier Avalanche Studios z serii Just Cause, na srebrny ekran.

Jak donosi amerykański magazyn Variety, możemy w najbliższym czasie spodziewać się przeniesienia przygód Rico Rodrigueza, bohatera gier Avalanche Studios z serii Just Cause, na srebrny ekran. Prawa do adaptacji gry zakupiła firma producencka L+E Pictures, założona w 2006 roku przez Erica Eisnera, syna samego Willa Eisnera – szefa Disneya w latach świetności studia, przypadających na drugą połowę lat osiemdziesiątych i lata dziewięćdziesiąte.

L+E Pictures do wyprodukowania obrazu zatrudniło Adriana Askarieha z Prime Universe Productions, który nie jest nowicjuszem, jeżeli chodzi o adaptacje gier wideo. Odpowiada on miedzy innymi za przeniesienie do kin Hitmana i przygotowywanie jego sequela, pracuje także nad oczekiwaną filmową wersją Kane & Lynch, gdzie w głównych rolach mają wystąpić Bruce Willis i Jamie Foxx. Scenariuszem zajmie się raczej mało rozpoznawalny Michael Ross, który może się pochwalić póki co tylko jednym filmem w swoim CV – horrorem klasy B Turistas.

Doniesienia, że Hollywood zainteresowane jest przygodami Rico Rodrigueza nie są nowością – pogłoski o przygotowywaniu filmu na podstawie Just Cause pojawiły się już w sierpniu zeszłego roku. Co ciekawe i wtedy z projektem wiązano osobę Adriana Askarieha, co potwierdza, że rozmowy na temat adaptacji prowadzono już od dłuższego czasu.

Powstanie film na podstawie Just Cause - ilustracja #1

Choć trudno więc powiedzieć, żeby nazwiska, jakie kojarzone są z projektem napawały szczególnym optymizmem (nawet Hitman został raczej chłodno przyjęty przez samych graczy, nie mówiąc już o szerszej widowni), to nie sposób zaprzeczyć, że akurat Just Cause jest fantastycznym materiałem na efekciarskie kino akcji, inteligentnie nawiązujące do klasyki gatunku, jak Desperado czy filmy o Jamesie Bondzie, z której zresztą silnie czerpała sama gra.

Oczywiście nie wolno zapominać, że projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju i niewątpliwie minie jeszcze dużo czasu, zanim zobaczymy go w kinach. O ile w ogóle to nastąpi – specjalnością Hollywoodu stało się w ostatnich latach snucie planów o realizacji adaptacji gier wideo i porzucanie lub ich, najczęściej z powodów finansowych, czego najlepszym przykładem są filmy na podstawie takich hitów jak Halo czy BioShock.

Just Cause to tytuł autorstwa Avalanche Studios z 2006 roku, który – mimo dość mieszanych uczuć jakie wywołał wśród graczy – z miejsca stał się ogromnym sukcesem sprzedając się w liczbie miliona egzemplarzy na całym świecie. Cztery lata później ukazał się jej sequel, Just Cause 2, a liczba jego zakupionych egzemplarzy już dwukrotnie przekroczyła wynik poprzedniczki.