Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Aliens: A Comic Book Adventure (PC)

Aliens: A Comic Book Adventure PC

Zrealizowana w konwencji FPP przygodówka point-n-click, której fabuła kontynuuje wątki znane z popularnej serii komiksów, osadzonych w uniwersum Obcego. Jako dowódca ekipy terraformingowej wyruszamy na pomoc odosobnionej kolonii górskiej, z której nasz statek wychwycił sygnał S.

Przygodowe | FPP | science fiction | point-and-click | horror | Alien (marka)

PC Windows
Okładka Aliens: A Comic Book Adventure (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1995

15maja1996

pudełko PL

Aliens: A Comic Book Adventure to utrzymana w konwencji FPP gra przygodowa, oparta na serii komiksów wydawanych przez amerykańską firmę Dark Horse Comics, osadzonych w popularnym uniwersum filmowej serii Obcy. Za powstanie gry odpowiada ekipa francuskiego Cryo Interactive, mająca na swoim koncie tak uznane tytuły, jak Dune czy Megarace.

Akcja opowieści rozgrywa się po wydarzeniach zilustrowanych w cyklu komiksów Aliens: Labirynth. Ich bohaterem jest podpułkownik Henry Hericksen, były kolonialny marine, a obecnie szef trzyosobowej ekipy terraformingowej, zajmującej się przystosowaniem nowych planet do kolonizacji. Podczas jednej z misji dowodzony przez niego statek, USS Sheridan, niespodziewanie wychwytuje sygnał S.O.S. pochodzący z posterunku B54-C, mieszczącego się w odosobnionej kolonii górniczej. Jak nietrudno się domyślić, sprawcami zamieszania są ksenomorfy, a nasza ekipa będzie musiała odkryć przyczyny zniszczenia posterunku i stawić czoła obcym.

Aliens: A Comic Book Adventure zrealizowano w klasycznym stylu point-n-click, a rozwój wydarzeń obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Wyjątek stanowią przerywniki FMV oraz sceny walki, które ukazane zostały w widoku izometrycznym. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji kolejnych lokacji, zbierania przedmiotów i prowadzenia rozmów z napotykanymi postaciami. Autorzy przygotowali dla graczy szereg zagadek logicznych oraz liczne sekwencje zręcznościowe. Dodatkowym utrudnieniem jest uciekający czas, który wyznaczono nam na wykonanie poszczególnych zadań.

Utrzymana w ponurej kolorystyce oprawa graficzna gry złożona jest z prerenderowanych lokacji, w które wkomponowano ręcznie rysowane postacie bohaterów. Twórcy gry starali się oddać charakterystyczny klimat, panujący w filmowym pierwowzorze. Podczas gry towarzyszy nam wszechobecne poczucie zagrożenia i klaustrofobiczna ciasnota korytarzy, a głównym celem bohaterów jest desperacka walka o przetrwanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Aliens: A Comic Book Adventure

16+

Wymagania sprzętowe Aliens: A Comic Book Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 20 MB HDD
  • DOS