Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2007, 11:42

autor: Metatron

Interplay w dalszym ciągu szykuje się do stworzenia gry MMO Fallout

Po kwietniowych informacjach o tym, że zasłużona dla branży gier, w ostatnich latach tonąca w długach firma Interplay sprzedała wszelkie prawa do marki Fallout deweloperowi Bethesda Softworks w celu podźwignięcia się z opłakanej kondycji finansowej, nie pojawiły się żadne wiadomości na ten temat.

Po kwietniowych informacjach o tym, że zasłużona dla branży gier, w ostatnich latach tonąca w długach firma Interplay sprzedała wszelkie prawa do marki Fallout deweloperowi Bethesda Softworks w celu podźwignięcia się z opłakanej kondycji finansowej, nie pojawiły się żadne nowe wiadomości związane z tematem. Było to frustrujące dla fanów najsłynniejszego postapokaliptycznego RPG oczekujących na nowe informacje a propos zapowiedzianego przez Interplay MMO osadzonego w znanym z serii uniwersum. Okazało się jednak, że z projektu nie zrezygnowano.

Jak ogłosił Harvey Caen z Interplay, firma ma już najgorszy okres za sobą i obecnie zajmuje się zbieraniem funduszy na stworzenie MMO opartego na marce Fallout. Caen przyznał, że powodzenie tego projektu jest niezwykle istotne dla przyszłości Interplay.

Przypominamy, że w grudniu ubiegłego roku Interplay sprzedało licencję na tworzenie gier z serii Fallout twórcom Obliviona, Bethesda Softworks, zachowując dla siebie prawo do przygotowania produkcji MMO. Nie pomogło to jednak firmie i w kwietniu zdecydowano się na bardziej drastyczne posunięcie – odsprzedano wszelkie prawa do Fallouta wspomnianemu deweloperowi. Zastrzeżono sobie przy tym prawo do licencji na stworzenie MMO osadzonego w uniwersum serii. Nie obyło się bez warunków ze strony BethesdyInterplay musi zebrać w ciągu dwóch lat minimum 30 milionów dolarów na opracowanie gry i rozpocząć jej deweloping. Cztery lata od jego rozpoczęcia produkcja powinna trafić na rynek. Jeżeli firma nie wywiąże się z tych zobowiązań, straci prawo do stworzenia wspomnianego MMO.

Sprawa nie wygląda jednak zbyt różowo, nawet pomimo tego, że Caen chwali się, że w ciągu ostatniego roku firmie udało się niemal dwukrotnie zwiększyć swoje dochody. W grudniu, kiedy zdradzono plany stworzenia MMO w świecie Fallouta, koszta produkcji oszacowano na 75 milionów dolarów. Bethesda wymaga od Interplay zebrania kwoty mniejszej o ponad połowę. W dalszym ciągu jest to jednak suma niebagatelna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że za sprzedaż praw do marki Fallout Interplay otrzymało zaledwie 5,75 milionów dolarów.