Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2007, 10:54

autor: Maciej Jałowiec

Posiadacze konsol DualScreen również dostaną Guitar Hero

Charles Huang z firmy RedOctane ogłosił, że trwają prace na kolejną częścią serii Guitar Hero. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra cyklu skierowana do właścicieli konsoli DualScreen.

Charles Huang z firmy RedOctane ogłosił, że trwają prace na kolejną częścią serii Guitar Hero. Co ciekawe, będzie to pierwsza gra cyklu skierowana do właścicieli konsoli Nintendo DualScreen.

Posiadacze konsol DualScreen również dostaną Guitar Hero - ilustracja #1

W wywiadzie, jaki Huang udzielił serwisowi CNET, możemy odnaleźć pierwsze informacje na temat najbardziej intrygującego aspektu nowego GH – kontrolera. Ludzie z RedOctane są świadomi tego, że ich seria bez charakterystycznej gitary jest jak wóz bez kół, lecz z drugiej strony wiedzą, że DS jest handheldem, a więc kontroler musi być poręczny. Huang na ten temat mówi: „urządzenie peryferyjne to dla nas bardzo interesująca sprawa. Jest ono integralną częścią serii, więc będziemy je chcieli zaimplementować, o ile będzie się to dało zrobić sensownie… kontroler musi mieć odpowiednio niską cenę i działać w środowisku, w którym ludzie zazwyczaj grają na konsoli DS ”.

Niestety, nic więcej o sterowaniu nie wiemy. Huang dodaje, że żeby gra powstała, RedOctane musi wspólnie z Nintendo przezwyciężyć kilka technologicznych trudności. Producent jest mimo wszystko przekonany, że da się stworzyć Guitar Hero na DSa.