Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2007, 08:29

Kolejne informacje dotyczące nowej gry RPG firmy Piranha Bytes

Zgodnie z obietnicą przedstawiciele niemieckiego studia Piranha Bytes przedstawili w Lipsku kolejne informacje na temat nowej gry RPB, która będzie pierwszym produktem firmy po rozstaniu z koncernem JoWooD Productions Software AG. W spotkaniu z przedstawicielami prasy wzięli udział: Mike Hoge (główny projektant), Björn Pankratz (główny programista) oraz Kai Rosenkranz (kompozytor, PR).

Zgodnie z obietnicą przedstawiciele niemieckiego studia Piranha Bytes przedstawili w Lipsku kolejne informacje na temat nowej gry RPB, która będzie pierwszym produktem firmy po rozstaniu z koncernem JoWooD Productions Software AG. W spotkaniu z przedstawicielami prasy wzięli udział: Mike Hoge (główny projektant), Björn Pankratz (główny programista) oraz Kai Rosenkranz (kompozytor, PR). Informacje w telegraficznym skrócie prezentujemy poniżej:

  • Gra tworzona jest z myślą o PC, inne platformy nie są na razie brane pod uwagę.
  • Program umożliwi zmagania w trybie single player.
  • Nie podjęto jeszcze decyzji czy RPB będzie produktem wykorzystującym możliwości dziesiątej generacji bibliotek DirectX.
  • Silnik wykorzysta komponenty stworzone przez innych producentów, ale większość rzeczy twórcy gry opracują samodzielnie.
  • Akcja gry przeniesie nas na wulkaniczną i „zakazaną” wyspę.
  • W grze pojawią się lochy, pułapki, tajne przejścia i zagadki.
  • Producenci ściśle współpracują z fanami i nie jest wykluczone, że ich pomysły zostaną wprowadzone do gry. Jedną z takich sugestii jest wzrost efektywności broni, gdy bohater walczy z określonym stworem. Jako przykład podaje się młot, który okazałby się najlepszy podczas potyczki z golemami.
  • W grze nie zobaczymy dużej liczby niczym nie różniących się przedmiotów (broni, zbroi, itp.). Autorzy już teraz zapowiadają, że będzie ich mniej, ale za to staną się ona łatwo rozpoznawalne.

Ostatnia aktualizacja: 2007-08-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.