Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2007, 11:02

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra  - ilustracja #1

W zapowiedzi na wyłączność zamieszczonej na łamach serwisu Yahoo Games czytamy, że Wet ma spore szanse na bycie udanym miksem tego, co najlepsze w popularnym serialu 24 godziny oraz filmach Quentina Tarantino (z naciskiem na obraz o tytule Kill Bill z Umą Thurman w roli głównej). Mają się ku temu przysłużyć twórcy scenariusza 24 godzin, zatrudnieni przez szefostwo Sierra Inc., oraz efektowny system rozgrywki, a w szczególności walki z przeciwnikami, który będzie wzorowany na tym, co mogliśmy oglądać przy okazji poznawania losów Panny Młodej. Rubi, wprawna egzekutorka i mistrzyni szermierki, będzie zatrudniana do najniebezpieczniejszych misji organizowanych przez amerykański rząd. Będzie specjalistką od tzw. brudnej roboty – jej głównym zadaniem ma być usuwanie niewygodnych osób.

Zgodnie z zapewnieniami redaktorów serwisu Yahoo Games, system zabawy powstał w oparciu o najlepsze elementy największych hitów wchodzących w skład gatunku TPP. Krótka wersja demonstracyjna, na podstawie której powstała zapowiedź, ukazała, że w autorzy Wet w największej mierze wzorowali się na takich cyklach, jak Tomb Raider oraz Prince of Persia. Świadczą o tym liczne sztuczki akrobatyczne, dzięki którym Rubi regularnie pozbywa się przeciwników oraz, co już zostało wspomniane w tej wiadomości, wielkie umiejętności we władaniu bronią palną oraz różnego rodzaju mieczami.

Pełny tekst zapowiedzi Wet znajdziecie pod tym adresem. Wraz z nim serwis Yahoo Games zamieścił także pierwszy trailer tejże pozycji. Więcej informacji na jej temat ujawnionych zostanie zapewne już niebawem. Będzie je Wam przekazywać na bieżąco.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej