Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2007, 11:02

autor: Piotr Doroń

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

Firma Sierra Inc. zaprezentowała światu swoją najnowszą produkcję – grę akcji noszącą tytuł Wet. Pozycja, w której wcielimy się w ponętną najemniczkę o imieniu Rubi, ukaże się najprawdopodobniej na konsolach nowej generacji oraz komputerach klasy PC w przyszłym roku.

Ponętna Rubi bohaterką nowej gry firmy Sierra  - ilustracja #1

W zapowiedzi na wyłączność zamieszczonej na łamach serwisu Yahoo Games czytamy, że Wet ma spore szanse na bycie udanym miksem tego, co najlepsze w popularnym serialu 24 godziny oraz filmach Quentina Tarantino (z naciskiem na obraz o tytule Kill Bill z Umą Thurman w roli głównej). Mają się ku temu przysłużyć twórcy scenariusza 24 godzin, zatrudnieni przez szefostwo Sierra Inc., oraz efektowny system rozgrywki, a w szczególności walki z przeciwnikami, który będzie wzorowany na tym, co mogliśmy oglądać przy okazji poznawania losów Panny Młodej. Rubi, wprawna egzekutorka i mistrzyni szermierki, będzie zatrudniana do najniebezpieczniejszych misji organizowanych przez amerykański rząd. Będzie specjalistką od tzw. brudnej roboty – jej głównym zadaniem ma być usuwanie niewygodnych osób.

Zgodnie z zapewnieniami redaktorów serwisu Yahoo Games, system zabawy powstał w oparciu o najlepsze elementy największych hitów wchodzących w skład gatunku TPP. Krótka wersja demonstracyjna, na podstawie której powstała zapowiedź, ukazała, że w autorzy Wet w największej mierze wzorowali się na takich cyklach, jak Tomb Raider oraz Prince of Persia. Świadczą o tym liczne sztuczki akrobatyczne, dzięki którym Rubi regularnie pozbywa się przeciwników oraz, co już zostało wspomniane w tej wiadomości, wielkie umiejętności we władaniu bronią palną oraz różnego rodzaju mieczami.

Pełny tekst zapowiedzi Wet znajdziecie pod tym adresem. Wraz z nim serwis Yahoo Games zamieścił także pierwszy trailer tejże pozycji. Więcej informacji na jej temat ujawnionych zostanie zapewne już niebawem. Będzie je Wam przekazywać na bieżąco.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej