Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2007, 17:48

Wybierz tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon!

Miał rozpocząć się 23-ego lipca, ale ostatecznie ruszył dopiero dziś. Konkurs Name Your F.E.A.R., bo to o nim właśnie mowa, został opóźniony o dwa tygodnie. Choć firma Monolith Productions, Inc. zarzekała się, że powodem obsuwy jest chęć dokładnego przyjrzenia się wszystkim propozycjom nadesłanym przez fanów gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, to prawda wydaje się być zupełnie inna...

Miał rozpocząć się 23-ego lipca, ale ostatecznie ruszył dopiero dziś. Konkurs Name Your F.E.A.R., bo to o nim właśnie mowa, został opóźniony o dwa tygodnie. Choć firma Monolith Productions, Inc. zarzekała się, że powodem obsuwy jest chęć dokładnego przyjrzenia się wszystkim propozycjom nadesłanym przez fanów gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, to prawda wydaje się być zupełnie inna. Chodziło zapewne o to, aby najlepsze nazwy zarejestrować w amerykańskim Urzędzie Patentowym, co też uczyniono.

Wybierz tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon! - ilustracja #1

Gdy studio Monolith Productions, Inc. zostało przejęte przez koncern Warner Bros. Entertainment, Inc., musiało zerwać współpracę z firmą Sierra Entertainment, Inc. Ta ostatnia dysponowała jednak prawem do tytułu F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon i z oczywistych względów nie zamierzała go twórcom pierwowzoru oddawać. Autorzy gry wpadli na pomysł, że nazwę kolejnej odsłony cyklu podsuną im fani. Zorganizowano specjalny konkurs, który pozwolił wszystkim zainteresowanym podesłać swoje typy. Spośród ponad dziesięciu tysięcy propozycji wybrano w końcu trzy:

  • Dark Signal
  • Dead Echo
  • Project Origin

O tym, która z propozycji zwycięży, również zadecydują fani. Aby wskazać najlepszy Twoim zdaniem tytuł, udaj się pod ten adres, wypełnij prosty formularz i weź udział w zabawie. Głosować można do dnia 11 sierpnia, do godziny 9 rano polskiego czasu.

I na koniec mała ciekawostka. Bez względu na to, która propozycja zwycięży w konkursie, gra będzie najprawdopodobniej nosiła podtytuł Alma’s Rage lub Alma’s Revenge. Tak przynajmniej sugeruje amerykański Urząd Patentowy, gdzie koncern Warner Bros. Entertainment, Inc. zarejestrował już wszystkie trzy nazwy.