Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 sierpnia 2007, 09:14

autor: Metatron

Na premierę Manhunta 2 poczekamy jeszcze długo

Sprawie gry Manhunt 2 jeszcze daleko do zakończenia. Jak donosi serwis MCV, Rockstar wystosował oficjalną prośbę do BBFC, brytyjskiej organizacji klasyfikacją gier według kategorii wiekowej, o ponowne rozpatrzenie zakazu publikacji wspomnianej produkcji na terenie Wielkiej Brytanii.

Sprawie gry Manhunt 2 jeszcze daleko do zakończenia. Jak donosi serwis MCV, Rockstar wystosował oficjalną prośbę do BBFC, brytyjskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją gier według kategorii wiekowej, o ponowne rozpatrzenie zakazu publikacji wspomnianej produkcji na terenie Wielkiej Brytanii.

Niestety rozpatrzenie tej sprawy może zająć kilka miesięcy, co sprawi, że jeśli w końcu gra zostanie dopuszczona do sprzedaży, wydawca będzie musiał na nowo zająć się akcją marketingową, ponieważ o starej gracze zdążą już zapomnieć.

Sprawa wydłuży się jeszcze przez fakt, że nie obędzie się bez narzuconych przez BBFC cięć w scenariuszu i rozgrywce. Rockstar musi więc czekać na szczegółowy raport odnośnie tych elementów, które sprawiły, że grze odmówiono klasyfikacji, a następnie poświęcić swój czas na próbę ich wyeliminowania z gotowego produktu. „To zaś nie będzie łatwe – gry to nie filmy, gdzie można po prostu wyciąć pewne sceny” – skomentował James Pond, przedstawiciel firmy prawniczej Osbourne Clarke.

Wygląda więc na to, że fani Manhunta muszą uzbroić się w cierpliwość. Data premiery gry jest obecnie wielką niewiadomą i trudno przewidzieć, kiedy to się zmieni.