Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2007, 13:10

autor: Metatron

Darmowe i płatne konta w grze Fury

Przygotowywana przez studio Auran Games, nastawiona na walki pomiędzy graczami gra MMO Fury ukaże się już w październiku. Do tej pory myśleliśmy, że granie w nią nie będzie wymagało uiszczania comiesięcznego abonamentu, okazało się jednak, że nie jest to do końca prawda.

Przygotowywana przez studio Auran Games, nastawiona na walki pomiędzy graczami gra MMO Fury ukaże się już w październiku. Do tej pory myśleliśmy, że granie w nią nie będzie wymagało uiszczania comiesięcznego abonamentu, okazało się jednak, że nie jest to do końca prawda.

Darmowe i płatne konta w grze Fury - ilustracja #1

Twórcy ujawnili bowiem, że wzorem wielu innych produkcji wprowadzą dwie opcje – pierwszą, darmową i drugą, wymagającą opłaty subskrypcyjnej w wysokości 9,95 dolarów miesięcznie. Dostęp do przedmiotów i zdolności nie będzie inny w przypadku płatnych i bezpłatnych kont, ale zapowiedziano kilka zmian, które zachęcić mają do wyboru abonamentu.

Gracze, którzy go wykupią, otrzymają status Nieśmiertelnych (w odróżnieniu od pozostałych, nazywanych Bohaterami), będą mogli korzystać z szybkiego przemieszczania się po Sanktuariach i Szkołach, wystawiać towary na sprzedaż w domu aukcyjnym, rozmawiać przez zaimplementowany w grze system VoIP (posiadacze bezpłatnych kont będą mogli jedynie słuchać), a także korzystać z osobistych statystyk i pomocy firmowego serwisu. Ponadto będą posiadać dostęp do testowego serwera, gdzie sprawdzane będą nowe rozwiązania przed tym, zanim trafią do gry.

Adam Carpenter z Auran Games tłumaczy wprowadzenie płatnych kont potrzebą zdobycia pieniędzy na utrzymanie serwisu gracza, monitoring i konserwację serwerów, prowadzenie strony internetowej oraz inne wydatki związane z rozwojem produkcji MMO. Przyznał, że gracze, którzy będą chcieli grać w Fury czysto rekreacyjnie, będą mogli to robić za darmo, nie odczuwając przy tym większego dyskomfortu z faktu posiadania bezpłatnego konta, z kolei hardcore’owcy gotowi poświęcić na grę setki godzin z pewnością skorzystają z dodatkowych korzyści związanych z opłatami abonamentowymi.

Jego słowom o tym, że gracze z bezpłatnymi kontami nie powinni czuć się pokrzywdzeni, mogą przeczyć informacje z dokumentu FAQ zamieszczonego na oficjalnej stronie gry. Możemy tam bowiem przeczytać: „W przyszłości Nieśmiertelni otrzymają dodatkowe możliwości, takie jak rzemiosło, posiadanie domów, specjalne funkcje związane z klanami oraz wiele innych. Zastrzegamy sobie prawo do dowolnej zmiany tego, jakie opcje zostaną udostępnione Nieśmiertelnym”.

Darmowe i płatne konta w grze Fury - ilustracja #2

Poinformowano również, że do sprzedaży trafią specjalne karty, które przekładać się będą na pewną ilość złota w świecie gry. Dzięki temu będzie można za prawdziwe pieniądze powiększyć gotówkowe zasoby wirtualnych bohaterów.

Przypominamy, że Fury ukaże się w Europie dzięki firmie Codemasters. Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fury

Fury