Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2007, 14:03

autor: Metatron

Japońska premiera Gran Turismo 5 w lipcu 2008 roku

Gran Turismo 5 to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS3 i miłośników wyścigów gier. Poprzednie części serii odniosły ogromny sukces i nic nie wskazuje na to, by z piątką miało być inaczej. Do tej pory twórcy gry wielokrotnie dzielili się informacjami na jej temat, pomijając sprawę daty premiery. Teraz jednak sytuacja się zmieniła.

Gran Turismo 5 to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy PS3 i miłośników wyścigów gier. Poprzednie części serii odniosły ogromny sukces i nic nie wskazuje na to, by z piątką miało być inaczej. Do tej pory twórcy gry wielokrotnie dzielili się informacjami na jej temat, pomijając sprawę daty premiery. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Wiemy już, że GT5 zadebiutuje w lipcu 2008 roku. Niestety termin ten dotyczy jedynie japońskiej wersji gry.

Japońska premiera Gran Turismo 5 w lipcu 2008 roku - ilustracja #1

Informacją o tym, że gra ma być ukończona do przyszłego lipca, podzielił się jej twórca, Kazunori Yamauchi, w wywiadzie udzielanym magazynowi Famitsu. Niestety nie wiemy jeszcze, ile czasu będzie dzieliło japońską premierę od momentu, kiedy gra trafi na pozostałe terytoria. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w Europie będziemy mogli w nią pograć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2008 roku.

Przypominamy, że w międzyczasie jesienią tego roku na PlayStation Network pojawi się Gran Turismo 5 Prologue, produkcja mająca na celu dać przedsmak tego, co otrzymają gracze w pełnej wersji GT5.