Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCGCNPS2
Okładka Worms Blast (PC)

Worms Blast

Worms Blast to wyprodukowana przez studio deweloperskie Team 17 Sowftware strategia turowa. Tym razem tytułowe robal trafiają na pełne morze. Gracz kontroluje niewielką, za to dobrze uzbrojoną łódkę, a jego zadaniem jest niszczenie kolorowych klocków.

Logiczne

Okładka Worms Blast (PC)

data premiery gry:

18mar2002

PS2

30mar2002

PC

13wrz2002

GCN

Gra korzysta ze sprawdzonego wzoru Bust-A-Move – strzelania do kolorowych kulek. Jeżeli trafimy pociskiem o takim samym kolorze – grupa kulek znika – jeżeli nie – pojawiają się nowe. Poruszamy się w lewo i prawo na pontonie, łódce, motorówce itd., w zależności od robaka, postaci jaka wybraliśmy. W Worms Blast musimy się śpieszyć, poziom wody stale się podnosi, jeśli przygniotła nas kulki nasz robak się utopi. Strącając skrzynki, możemy dostać bronie, które ułatwią nam zadanie – np. laser niszczący jednym strzałem kulki wszystkich kolorów. Jednak najlepsza zabawa zaczyna się podczas potyczek na dwóch graczy, wtedy np. możemy „wypuścić” na przeciwnika minę, a nawet... ośmiornicę, czy zasłonę dymna. Możliwości jest wiele, mało tego, co jakiś czas otwiera się przegroda rozdzielająca dwóch graczy, można wtedy zmienić kolor kulek przeciwnika lub go trafić i odebrać mu energie.

Gra rodzinna w pełnym tego słowa znaczeniu, dla każdego przedziału wiekowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Gry podobne do Worms Blast

Wymagania wiekowe Worms Blast

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Worms Blast

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Worms Blast - recenzja gry
Worms Blast - recenzja gry

Recenzja 28 maja 2002, 12:49

Warto jeszcze wspomnieć o oprawie, bo grafika jak z kreskówki wygląda naprawdę znakomicie przy robakach. Zaczęło się właściwie od „Worms 2” (wcześniejsze części były raczej przeciętne pod względem oprawy wizualnej) i od tego czasu jest co raz lepiej. Ładnie zostały wykonane animacje, a i wszystko, co poza zasadniczą rozgrywką, wygląda naprawdę dobrze. Trójwymiarowa grafika widać wyjątkowo dobrze służy robakom. Oprawa dźwiękowa też jest niczego sobie, wszelkiej maści jęki i okrzyki bitewne zostały pieczołowicie przygotowane. Przy tym wymagania sprzętowe są całkiem przyjemne: do gry wystarczy komputer z procesorem o częstotliwości 350 Mhz i 64 mb pamięci, a taką konfigurację ma prawie każdy komputer domowy. Pod tym względem niczego grze zarzucić nie można.

PC
GCN
PS2