Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Worms: Open Warfare 2 (PSP)

Worms: Open Warfare 2

Worms: Open Warfare 2 to strategia turowa, należąca do popularnego cyklu, traktującego o zaciętym konflikcie tytułowych różowych robaczków.

Strategiczne | turowe

Okładka Worms: Open Warfare 2 (PSP)

producent: Team17

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

6sie2007

NDS

31sie2007

PSP

Worms: Open Warfare 2 to strategia turowa, należąca do popularnego cyklu, traktującego o zaciętym konflikcie tytułowych różowych robaczków. Niniejsza produkcja jest sequelem pozycji, wydanej w 2006 r., która jako pierwsza w historii całej serii zagościła na wyświetlaczach konsol PlayStation Portable i Nintendo DS.

Zasady zabawy nie uległy zmianie praktycznie od 1995 r. Użytkownik wciela się w dowódcę jednego z walczących obozów, rozlokowanych na osobliwych planszach. Jego zadanie polega na wykonywaniu ruchów w naprzemiennych turach tak, aby wyeliminować wszystkich członków zespołu przeciwnika. W tym celu do dyspozycji gracza oddano rozbudowany arsenał broni, w skład którego wchodzą takie klasyczne elementy, jak chociażby wyrzutnia rakiet, granaty, wybuchowe owce i miny. Poza tym developerzy zaimplementowali jedenaście nie występujących wcześniej rodzajów wyposażenia.

Wykonując poszczególne ataki powinno się zwrócić uwagę na siłę i kierunek wiatru oraz miejsce pobytu przeciwnika. Aby przyjąć odpowiednią pozycję do strzału, można się przemieścić wykorzystując linę, teleporter i plecak odrzutowy. Zmieniając swoją lokalizację powinno się uważać na pułapki, porozmieszczane na polu walki. Różowego robaczka uważa się za zmarłego, gdy wskaźnik poziomu jego życia dochodzi do zera. Z gry odpada się również wtedy, gdy na zajmowaną pozycję wdziera się woda.

Przygotowano szeroki wachlarz lokacji, które dodatkowo można edytować wedle własnego uznania. Co więcej, samodzielnie ustala się czas przeznaczony na wykonanie konkretnego ataku, jak i długości całej potyczki. Decyduje się także o imionach kreaturek, kształcie pomnika, pojawiającego się po śmierci robaczków oraz rodzaju tańca zwycięstwa.

W trybie zabawy w pojedynkę użytkownik sprawdza posiadane przez siebie umiejętności w starciu ze Sztuczną Inteligencją, aczkolwiek o wiele atrakcyjniejsza wydaje się rozgrywka multiplayerowa. W zabawia pojawiają się też nowe moduły, np. w Rope Race zawodnicy muszą pokonać planszę w kształcie labiryntu, posługując się tylko linami, natomiast w Puzzle czeka na nich sporo zadań natury logicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Worms: Open Warfare 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Worms: Open Warfare 2

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Studio Team 17 zapowiedziało grę Worms Revolution
Studio Team 17 zapowiedziało grę Worms Revolution

wiadomość31 marca 2012

Słynne „robale” powrócą w tym roku w grze Worms Revolution. Studio Team 17 zapowiada, że otrzymamy produkcję zbudowaną od podstaw za pomocą nowego silnika.

Gra Worms: Open Warfare 2 już w sklepach
Gra Worms: Open Warfare 2 już w sklepach

wiadomość5 września 2007

Firma THQ poinformowała, że gra Worms: Open Warfare 2 trafiła już do amerykańskich sklepów. Tym razem europejscy gracze nie powinni czuć się pokrzywdzeni, ponieważ swoją wersję otrzymali kilka dni wcześniej, 31 sierpnia. Produkcja jest kontynuacją wydanego w zeszłym roku tytułu. Podobnie jak poprzednik, ukazała się na konsole przenośne NDS oraz PSP.

THQ zapowiada Wormsy na Wii

wiadomość31 sierpnia 2007

Firma THQ zapowiedziała kolejną część Wormsów. Tym razem wojowniczymi robaczkami pogramy na konsoli Wii. Deweloperzy z Team17 obiecują, że w tej odsłonie serii doczekamy się wielu zmian. Akcja gry zostanie osadzona w sceneriach znanych z filmów s-f, odwiedzimy sześć planet i weźmiemy udział w licznych mini-gierkach.

Tryb rozgrywki sieciowej w przenośnych Worms: Open Warfare 2

wiadomość19 kwietnia 2007

Pierwsze wiadomości na temat kontynuacji gry Worms: Open Warfare mogliśmy Wam przekazać na początku kwietnia. Dzisiaj dysponujemy kolejnymi oficjalnymi informacjami ujawniony przez wydawcę Worms: Open Warfare 2, firmę THQ. Wiemy chociażby, że posiadacze Nintendo DS i PSP będą mogli bawić się w trybie rozgrywki sieciowej.

Przenośne Worms: Open Warfare doczeka się kontynuacji

wiadomość3 kwietnia 2007

Firma THQ ujawniła za sprawą publikacji swojego najnowszego planu wydawniczego, że już za trzy miesiące, tj. w lipcu 2007 roku, właściciele przenośnych konsol PSP i Nintendo DS będą mogli przetestować drugą odsłonę gry Worms: Open Warfare.

PSP
NDS