Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWWWWPiOSANDNDS3DS
Okładka Cut the Rope (NDS)
OkładkaCut the Rope (NDS)

Cut the Rope

Konwersja jednej z najpopularniejszych gier dostępnych pierwotnie na urządzeniach mobilnych. W produkcji karmimy zielonego zwierzaka słodyczami, zazwyczaj wiszącymi nad jego głową. Zabawa polega na przecinaniu lin czy dmuchaniu w mikrofon urządzenia.

Logiczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cut the Rope Premiera

4paź2010

iOS

30cze2011

AND

3lis2011

NDS

11sty2012

WWW

7lis2012

WP

22mar2013

PC

22sie2013

3DS

producent: ZeptoLab wydawca: ZeptoLab Strona oficjalna

Gry podobne do Cut the Rope

Ace Mathican

Cut the Rope to zręcznościowa gra logiczna, stworzona przez studio ZeptoLab, znane głównie posiadaczom urządzeń mobilnych. Jest to pierwsza produkcja tego dewelopera, która trafiła na konsole i komputery PC.

Fabuła opowiada o zielonym zwierzaku, przysłanym w paczce do naszego domu. Nie mając żadnego wyjścia, musimy się nim zaopiekować. Problem w tym, że milutki stworek jest wiecznie głodny, a jedynym pożywieniem, które potrafi przełknąć, są słodycze. Naszym zadaniem jest więc nieustanne karmienie wesołej istoty.

Rozgrywka łączy w sobie cechy gier logicznych z elementami zręcznościowymi. Gracz musi rozwiązywać zagadki, polegające na odpowiednim przecinaniu lin, na których zawieszone są słodycze. Należy to robić w ten sposób, by cukierek wpadł do pyska stworka. Często konieczne jest także omijanie rozmaitych przeszkód i pułapek. W tym celu należy, np. wykorzystywać bańki powietrza lub dmuchać, by jedzenie nie zderzyło się z przeszkodą.

Cut the Rope oferuje wiele poziomów, podzielonych ze względu na lokację i stopień trudności. Każdy kolejny układ obfituje w nowe rozwiązania i możliwości, dzięki czemu stosunkowo prosta rozgrywka szybko się nie nudzi. Uwagę przykuwa także zabawna, dwuwymiarowa oprawa graficzna, która jest przyjemna dla oczu i ciekawa stylistycznie.

Produkcja pierwotnie zadebiutowała na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. W późniejszym czasie została przeniesiona na inne platformy. Dostępna jest także wersja przeglądarkowa na oficjalnej stronie gry.

Ostatnia modyfikacja 14 października 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cut the Rope: Odpowiednia dla każdego wieku.

NDS
3DS
PC
WWW
AND
WP
iOS