Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2021, 11:17

Klasyczne odsłony Angry Birds powrócą w odświeżonej wersji

Od dłuższego czasu pierwsze odsłony serii Angry Birds są niedostępne dla graczy. Rovio ogłosiło jednak, że pracuje nad ich przywróceniem w odświeżonej wersji.

W SKRÓCIE:
  • Rovio ogłosiło, że zamierza przywrócić pierwsze odsłony serii Angry Birds do oferty sklepów Google Play i App Store.
  • Gry powrócą w odświeżonej wersji, dostosowane do działania na nowoczesnych platformach mobilnych.
  • Na razie nie podano, kiedy gry ponownie pojawią się w sklepach.

Niewiele jest gier mobilnych, które osiągnęły taki sukces, jak Angry Birds. Wystarczy wspomnieć, że seria składa się aktualnie z 27 tytułów, a wśród nich są produkcje powiązane z takimi markami, jak Gwiezdne wojny czy Transformers. Cykl doczekał się także dwóch adaptacji filmowych. Niestety fani serii, którzy chcieliby powrócić do korzeni i zagrać w pierwsze odsłony, jakiś czas temu utracili taką możliwość. Począwszy od grudnia 2019 roku starsze części Angry Birds zaczęły bowiem znikać ze sklepów Google Play i App Store.

Ruch ten wprawił w niezadowolenie niektórych graczy. Na wytłumaczenie go musieliśmy jednak czekać aż do teraz. Dopiero wczoraj Rovio wydało oświadczenie, w którym wyjaśniło powody swoich działań. Okazuje się, że są one związane z faktem, jak bardzo przestarzałe stały się pierwsze gry z serii Angry Birds.

Utrzymanie wysokiej jakości aktualizacji oraz bieżących operacji nie jest możliwe w przypadku naszych starszych gier, ponieważ wiele z nich zostało stworzonych dawno temu przy użyciu przestarzałej technologii oraz zacofanych silników. Dzisiejsze platformy mobilne oraz rynek gier wyewoluowały do punktu, w którym wspieranie ich było niemożliwe. Nie możemy przy tym tak po prostu ich zostawić i nie aktualizować, ponieważ gry muszą spełniać całą gamę wymagań związanych z platformą, z której korzystają.

Jednocześnie firma zapowiedziała, że nie zamierza zupełnie porzucać pierwszych odsłon Angry Birds.

Pojawiło się wiele głosów za przywróceniem starszych tytułów (Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons etc.). Chcemy tylko powiedzieć: pracujemy nad tym! Znajdziemy sposób, by przywrócić wam te klasyczne odsłony. To może trochę potrwać (będziemy publikować kolejne informacje), ale już teraz mamy coś w planach.

Deweloperzy przyznali, że w przypadku najstarszych tytułów będą musieli stworzyć je praktycznie od podstaw. Wygląda więc na to, że możemy oczekiwać odświeżonych wersji znanych tytułów, które dostosowane zostaną do nowoczesnych platform mobilnych. Jednocześnie zaznaczono, że nie zostaną one poddane żadnym większym zmianom. Twórcy chcą, aby gracze powracający do starszych odsłon Angry Birds mogli doświadczyć ich w sposób, w jaki robili to lata temu.

Rovio wyznało również, że aktualnie nie jest w stanie podać nawet przybliżonej daty powrotu pierwszych odsłon swojej serii. Studio zamierza jednak publikować regularnie kolejne informacje na temat projektu na Twitterze.