Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PS2PC
Okładka Phantasy Star Universe (X360)
OkładkaPhantasy Star Universe (X360)

Phantasy Star Universe

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca ponadto osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Za produkcję oraz wydanie Phantasy Star Universe odpowiedzialna jest Sega.

RPG | klasyczne RPG

Phantasy Star Universe Premiera

24paź2006

PS2 PC X360

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Phantasy Star Universe

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Final Fantasy XI

Blue Dragon

Uwaga: 31 marca 2010 roku oficjalne serwery gry zostały zamknięte i firma Sega przestała rozwijać tę produkcję.

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca ponadto osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Za produkcję oraz wydanie Phantasy Star Universe odpowiedzialna jest Sega, firma mająca w swym dorobku m.in. serie Virtua Tennis oraz House of the Dead, a przede wszystkim tytuły z niebieskim jeżem imieniem Sonic w roli głównej.

Opcja przeznaczona dla samotnego miłośnika gier RPG, nie mogącego skorzystać z dobrodziejstw Internetu, umożliwia wcielenie się w postać 17-letniego absolwenta szkoły wojskowej, Ethana Wabera, którego siostra znalazła się przez przypadek w samym centrum wojny spowodowanej przez tajemniczą organizację militarną, zwaną „The Seed”. Młodemu Ethanowi nie pozostaje nic innego, jak rzucić się jej na ratunek. Jego przygoda trwa blisko czterdzieści godzin, podczas których zwiedza olbrzymi świat, w którego skład wchodzą trzy, znacznie różniące się od siebie, planety.

Główny tryb zabawy zawarty w Phantasy Star Universe, tj. opcja online, oferuje rozgrywkę na najwyższym Internetowym poziomie. Pozwala graczom na stworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego wojownika (do wyboru dziesiątki ras, strojów oraz umiejętności) oraz wcielanie się w niego podczas eksploracji planet wchodzących w skład układu słonecznego Grarl. Sega umożliwiła graczom tworzenie drużyn oraz gildii mających na celu ułatwić wykonywanie setek misji, których możemy się podjąć przebywając w głównym pomieszczeniu gry. Można w nim również wyposażyć postać we wszelkie przedmioty lecznicze, a także broń oraz lepsze elementy zbroi. Wędrując przez przygotowane wcześniej światy spotykamy kilkudziesięciu nowych przeciwników, w tym piętnastu bossów. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym. By zwiększyć mobilność postaci występujących w grze, Sega wprowadziła kilka pojazdów, takich jak poduszkowce lub czterokołowce, których zabrakło w trzech poprzednich częściach Phantasy Star Online.

Phantasy Star Universe okraszone zostało bardzo miłą dla oka grafiką przypominającą swym designem japońskie filmy animowane. Zmaganiom graczy towarzyszy wesoła muzyka, która w czasie starć ulega delikatnej zmianie na bardziej skoczną i zadziorną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Phantasy Star Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Phantasy Star Universe Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • Network Adaptor
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 2.6 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 9 GB HDD
 • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PS2
PC
X360