Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 13:48

Assassin's Creed – mapa prezentuje, jakie regiony świata zwiedziliśmy w grach

Jeden z graczy przygotował mapę prezentującą regiony świata, które mieliśmy okazję odwiedzić w kolejnych grach z serii Assassin’s Creed. W swojej 13-letniej historii cykl zagościł w bardzo wielu zakątkach globu.

Assassins Creed – mapa prezentuje, jakie regiony świata zwiedziliśmy w grach - ilustracja #1
Oto niektóre postacie, w które wcieliliśmy się w grach z serii Assassin’s Creed.

W SKRÓCIE:

  1. mapa prezentuje miejsca, które mieliśmy okazję zwiedzić w grach z cyklu Assassin’s Creed;
  2. najczęściej – sześciokrotnie – trafialiśmy do Włoch;
  3. scenarzyści Ubisoftu upodobali sobie też m.in. Francję i USA.

Gracz o ksywie GIlCAnjos stworzył mapę, na której możemy zobaczyć wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy w grach z serii Assassin’s Creed – od wydanej w listopadzie 2007 roku pierwszej części, aż po jak dotychczas ostatnią odsłonę, czyli Assassin’s Creed: Odyssey. Mowa tylko o większych i mniejszych produkcjach wydawanych na konsolach (w tym np. Assassin’s Creed Chronicles: Trilogy), z pominięciem tytułów na urządzenia mobilne.

Assassins Creed – mapa prezentuje, jakie regiony świata zwiedziliśmy w grach - ilustracja #2
Regiony świata zwiedzone w grach z cyklu AC.

To jest mapa, którą zrobiłem w zeszłym roku, kiedy się nudziłem i odkryłem mapchart.net. Jest to obszerna dokumentacja z wszystkimi miejscami, które można odwiedzić w grach z serii Assassin's Creed. Nie musi to być realistycznie odtworzone, pełnowartościowe miasto pojawiające się w całej grze: jeśli gracz może poruszać się postacią w prowincji bazującej na prawdziwym świecie, to jest ona tutaj uwzględniona, dlatego polecam powiększenie. Oczywiście, ta mapa została stworzona w oparciu o współczesne granice; wiele z tych krajów wygląda teraz zupełnie inaczej niż w okresie pokazanym w AC, ale myślę, że i tak liczy się tylko położenie geograficzne – czytamy.

Dzięki oznaczeniom kolorystycznym widzimy, w jakiej postaci były dostępne poszczególne miejsca. Kolor czerwony i pomarańczowy to lokacje z otwartym światem (wybrzeża z jakiegoś powodu otrzymały inną barwę), fiolet wyróżnia tereny powiązane wyłącznie z trybem multiplayer, zaś zieleń sygnalizuje mapy, w których rozgrywały się misje fabularne. Z kolei kolorem niebieskim oznaczono kraje, w których rozgrywała się akcja gier z serii AC.

Zgodnie z towarzyszącą mapie notatką na forum Reddit, cykl najczęściej, bo aż sześciokrotnie, trafiał do Włoch – eksplorowaliśmy je w AC1, AC2, Brotherhood, Revelations (multiplayer), AC3 (fragmenty rozgrywające się we współczesności) oraz AC Origins. Czterokrotnie akcja przenosiła się do Francji (Brotherhood – multiplayer, Revelations – multiplayer, Rogue, Unity) i Stanów Zjednoczonych (AC3, Liberation, AC4, Rogue). Po premierze AC: Valhalla w tej grupie znajdzie się także Wielka Brytania (na razie pojawiła się w AC3, Syndicate oraz Odyssey – w ostatnim przypadku mowa o wątku w dzisiejszych czasach). Na liście są też dwa kraje, w których seria AC gościła trzykrotnie – mowa o Izraelu i Kanadzie – oraz kilka regionów, które stawały się miejscem akcji dwa razy (Syria, Watykan, Grecja, Meksyk i szeroko rozumiane Karaiby). Najokazalej prezentuje się zestawienie miejsc, do których w historii cyklu trafiliśmy tylko raz – mowa m.in. o Hiszpanii, Turcji, Brazylii, Portugalii, Afganistanie czy Egipcie.

  1. Ubisoft – strona oficjalna
  2. Assassin’s Creed – strona oficjalna serii
TWOIM ZDANIEM

Assassin’s Creed 1 powinno powrócić jako...

Remake
92,3%
Remaster
7,7%
Zobacz inne ankiety