Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 12:52

CoD: Black Ops 4 - wyciekł gameplay z porzuconej kampanii fabularnej

Do sieci trafił ciekawy materiał wideo, pokazujący gameplay z porzuconej kampanii dla pojedynczego gracza w Call of Duty: Black Ops 4.

CoD: Black Ops 4 - wyciekł gameplay z porzuconej kampanii fabularnej - ilustracja #1
Gra nie zaoferowała kampanii fabularnej, ale pierwotne plany były inne.

Wydane w 2018 roku Call of Duty: Black Ops 4 było nietypową odsłoną serii za sprawą braku kampanii dla pojedynczego gracza. Zamiast niej zaoferowano tryb battle royale Blackout. Do tego doszły klasyczne starcia PvP oraz kooperacyjne przygody przeciwko zombiakom. Krążyły jednak plotki, że nie zawsze tak miało być. Teraz, dzięki wyciekowi materiału video z wczesnej wersji projektu, wiemy, że początkowo studio Treyarch pracowało nad tradycyjną kampanią fabularną.

Film pokazuje dwie minuty gameplaya z bardzo wczesnej wersji gry. Brakuje więc wielu tekstur i efektów, ale całość i tak daje dobre pojęcie o tym, co zaoferowałaby kampania w Call of Duty: Black Ops 4. Wygląda to na klasyczny dla tej serii tryb solo, więc najpewniej byłaby to krótka, ale przyjemna do rozegrania historia z mocno filmowymi wyzwaniami.

Materiał udostępnił fan o ksywce ForeverDexus. Wypuścił on również inny filmik z wczesnej wersji gry, pokazujący możliwości silnika.

Ostatecznie zdecydowano się porzucić kampanię fabularną, choć podejrzewamy, że część z jej elementów została zaadaptowana do trybów multiplayer w Call of Duty: Black Ops 4. Gra ukazała się w październiku 2018 roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Spotkała się z ciepłym przyjęciem (nasz recenzent wystawił jej notę 8.0/10) i okazała się dużym przebojem kasowym.

Postawienie wyłącznie na rozgrywki multiplayer nie przeszkodziło więc grze w odniesieniu sukcesu, ale kolejna odsłona, czyli Call of Duty: Modern Warfare, nie podążyła ścieżką wytyczoną przez swojego poprzednika i zaoferowała kampanię. Wydaje się, że studio Treyarch również nie ma ochoty na powtórkę z tego eksperymentu, gdyż według doniesień tegoroczna odsłona cyklu zaoferuje tryb fabularny.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Call of Duty: Black Ops 4 – czy Blackout to sukces?
  3. Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry