Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 12:27

autor: Froozyy

Minecraft - rosyjski streamer zagrał przy użyciu ziemniaków

Użytkownicy Reddita szybko zachwycili się rosyjskim streamerem, który zagrał wczoraj w Minecrafta w dość nietypowy sposób. Tradycyjną myszkę i klawiaturę zastąpił ziemniaczanym kontrolerem.

Minecraft - rosyjski streamer zagrał przy użyciu ziemniaków - ilustracja #1
A w jaką grę Wy byście zagrali za pomocą ziemniaków?

Na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że wielu graczy Minecrafta może pochwalić się ogromną kreatywnością. Niejednokrotnie na łamach naszego serwisu mogliście podziwiać ich niesamowite budowle czy też projekty. Jednak gracz, który wczoraj praktycznie z miejsca zachwycił użytkowników Reddita (ponad 12 tys. plusów w wątku na jego temat), wykazał się pomysłowością na zupełnie innym polu. Podczas streama postanowił zagrać w Minecrafta za pomocą ziemniaków. Do tej pory tę rozgrywkę obejrzało już ponad 95 tys. osób, a 10 tys. z nich polubiło wideo (które możecie zobaczyć również poniżej).

Z racji rosyjskiego języka zrozumienie tego, w jaki sposób działa ziemniaczany kontroler, jest utrudnione, ale z pomocą przyszedł nasz redakcyjny kolega Marcin Strzyżewski, któremu udało się przetłumaczyć część wypowiedzi streamera. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że cztery ziemniaki z prawej strony są tak naprawdę myszką. Skrajny lewy ziemniak to strzałka do przodu (wystarczy go dotknąć, żeby postać poszła przed siebie), a ten po prawej od niego służy do skakania. Ziemniak na samej górze otwiera okno ekwipunku. Rosyjki streamer przyznał, że stworzenie ziemniaczanego kontrolera nie było specjalnie trudne, ale w niektórych momentach trzeba było się nieco nakombinować.