Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 11:22

Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto

400 graczy Minecrafta poświęciło ponad 9 lat, by stworzyć w grze miasto bazujące na Los Angeles – nazwane Greenfield. Metropolia składa się z ponad dwudziestu milionów sześcianów.

Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #1
Greenfield – prawdziwe miasto w Minecrafcie.

Gracze zbudowali już w Minecrafcie przeróżne imponujące rzeczy, o czym niejednokrotnie donosiliśmy w różnych wiadomościach. Wszystkie te projekty bledną jednak przy dziele opisanym w tym wątku na forum Reddit. 400 osób poświęciło blisko dekadę, by stworzyć w grze studia Mojang AB miasto Greenfield bazujące na Los Angeles – w skali 1:1. Obecną wersję miasta znajdziecie pod tym adresem.

Witamy w Greenfield

Patrząc na zamieszczoną powyżej ilustrację, na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z jakąś stylizowaną pocztówką. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się zauważamy, że to tak naprawdę screen z Minecrafta. Wrażenie robi zarówno rozmiar metropolii (mapę znajdziecie poniżej), jak i jej szczegółowość.

Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #2
Greenfield – mapa.

Warto odnotować, że projekt nie został jeszcze ukończony (jeden z twórców napisał, że brakuje około 20%) – ale już teraz zapiera dech w piersi. Obecnie miasto składa się z przeszło dwudziestu milionów sześcianów. Jeden z twórców zapewnia, że wszystkie budynki, które widzicie powyżej, mają wykończone wnętrza. Nie zapomniano też o terenach podmiejskich, które również są stopniowo wypełniane zawartością. Ogromna grupa ludzi tworzących Greenfield komunikuje się i koordynuje swoje działania z wykorzystaniem kanału na Discordzie. Twórcy przeprowadzają nawet specjalne inspekcje, by upewnić się, że wszystko działa jak należy.

Miasto w Minecraft – film i screeny

Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #3
Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #4
Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #5
Minecraft: 400 graczy poświęciło dekadę, by stworzyć miasto - ilustracja #6
Greenfield – miasto w Minecrafcie.
  1. Minecraft – strona oficjalna
  2. Minecraft – poradnik
  3. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft