Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2020, 09:45

autor: Adrian Werner

Harry Potter w grze Minecraft - wydano mod o szkole magii

Wirtualny Hogwart otworzył swoje podwoje. Ukazała się pełna wersja Witchcraft and Wizardry, czyli moda do gry Minecraft opartego na serii Harry Potter.

Harry Potter w grze Minecraft - wydano moda o szkole magii - ilustracja #1
Projekt jest szalenie ambitny.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery moda Witchcraft and Wizardry, czyli fanowskiego projektu do gry Minecraft zainspirowanego cyklem Harry Potter. Wczesne wersje modyfikacji od pewnego czasu były dystrybuowane przez kanał Discord twórców, czyli grupy Floo Network, a teraz pełne wydanie udostępniono w serwisie Planet Minecraft.

Projekt Witchcraft and Wizardry zaprojektowano z myślą o edycji Java Minecrafta zaktualizowanej do wersji 1.13.2. Mapa nie działa z wydaniami Bedrock i PlayStation. Innymi słowy, pograć możecie tylko na PC (z systemami Windows i Linux) oraz komputerach Mac.

Pliki projektu dystrybuowane są za pośrednictwem serwisu Gumroad, gdzie udostępniono prosty w użyciu instalator. Witchcraft and Wizardry jest kompletnie darmowe, ale jeśli mod Wam się spodoba, to można wesprzeć autorów finansowo za pośrednictwem wspominanej strony.

Początkowo twórcy Witchcraft and Wizardry zamierzali jedynie odtworzyć lokacje znane z książek i filmowej serii, ale z czasem projekt wyewoluował w coś znacznie bardziej ambitnego. To, co udostępniono dzisiaj, można spokojnie określić mianem RPG-a osadzonego w uniwersum Harry’ego Pottera.

Lokacje zapełnione są zadaniami i zagadkami. Gracz może korzystać z zaklęć, walczyć z wrogami i latać na miotle. Odtworzono szkołę Hogwart, wioskę Hogsmade oraz zlokalizowaną w Londynie ulicę Pokątną. Wszystkim tym możemy bawić się w trybie fabularnym, pozwalającym na wcielenie się w ucznia magicznej szkoły i branie udziału w znanych z książek oraz filmów lekcjach i wyzwaniach.

  1. Witchcraft and Wizardry - pobierz moda

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft